Vinařství LOIMER

Vinařství LOIMER – Rakousko

Vinařství Loimer
Vinařství Loimer

Toto vinařství se nachází v údolí Kamptal. Od roku 2006 provozuje toto vinařství pouze ekologickou činnost.  Grüner Veltliner a Riesling představují více než tři čtvrtiny jejich produkce. Jsou to hlavní odrůdy Kamptalu, protože nejlépe odrážejí jeho jedinečnou povahu. Pouze tyto dvě odrůdy mohou být lahvovány a označeny Kamptal DAC.
Dále pěstují odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Blanc, Pinot Gris, Muskateller, Traminer, Rotgipfler a Zweigelt.
Jejich motem je pracovat udržitelně a s úctou k přírodě, lidem a vínu.

Naše nabídka zahrnuje tyto vína:

LOIS Grüner Veltliner  2017- Živý Veltlín s vůní lučních bylin spojený s pepřem a zeleným jablkem. V chuti vykazuje dokonalou rovnováhu s mírnou kyselinkou. Ideální jako aperitiv.

LENZ Riesling – Křišťálově čistý Riesling s jemnou ovocnou vůní. Ve vůni vyniká broskev. Šťavnatý suchý Riesling s ovocnými tóny v chuti.

LOIMER Langelois Grüner Veltliner – Svěží a šťavnaté víno. V chuti jsou cítit jablka, citrusy, exotické ovoce a bílé květy. Živé ovoce na patře, grep a ananas, svěží kyselinka, ovocná sladkost, texturované, dobře vyrovnané. Suché.
Ruländer mit ACHTUNG – NOVINKA – Oranžové víno – Mírně zakalené víno, barvy červené cibule. Jedná se o zajímavost a unikátní kousek. Jemná zakalenost není závadou vína. Vyrábí se starým klasickým způsobem výroby vín. Je jemně pikantní s vyváženými taniny. Ve vůni jsou cítit červené bobule s malinami. V chuti je toto víno šťavnaté s jemnou chutí brusinkového želé a granátovým jablkem. Opravdu zajímavé víno.
Co je oranžové víno? 

Oranžová vína svou barvu i typickou chuť získávají ležením na slupkách, čímž dochází k vyluhování barviv a tříslovin, jakož i dalších chuťových a vonných látek. Nečekejte tak jiskrnost a svěžest bílých druhů, pro oranžová vína je typická spíše chuť bylin, koření, vůně lesní či podzimní, zadumané. Oranžová vína Vás překvapí, možná i lehce zaskočí, ale překvapení to bude určitě pozitivní.

Loimer vína
Loimer vína
%d blogerům se to líbí: