Vinařství Dufek

Vinařství Dufek

Dufek vinice
Dufek vinice

Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté vinařské tradice. Na tyto tradice navazuje i toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. Tento rok je spojen s výsadbou prvních vinohradů. V následujících letech se zaměřili střídavě na budování vinařství a další výsadbu vinic, kterou zakončili v roce 2016, kdy výměra  vinic dosáhla 46 ha. Všechny vinice se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce, v části Svatobořice. Vinice obdělávají co nejšetrněji v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je  prvním předpokladem dobrého vínaVýrobu vína realizují pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve „vinařině“ předávaných z generace na generaci.

My nabízíme tyto odrůdy:

Chardonnay – Víno je spíše žlutozelené barvy ve vůni najdeme tóny tropického ovoce, manga, banánů, žlutého melounu. V chuti jsou minerální tóny, vždy je plné.

Irsai Oliver – Ranně zrající moštová ale i stolní odrůda s poměrně velkými hrozny žluté barvy. Barva vína je světlé žluté barvy s muškátovou vůní. V chuti je jemně kořenité, méně plné.

Pálava – Středně bujně rostoucí odrůda má křídlaté hrozny s šedočervenými bobulemi, jejichž chuť je tramínově kořenitá. Barva vína je zlatožlutá, vůně je tramínová do žlutých růží obohacená tóny vanilky, v chuti jsou pikantní kyselinky, které dělají vína Pálavy harmoničtější oproti Tramínu včetně delší perzistence.

Rulandské šedé – Víno má zlatožlutou barvu s medově nasládlou vůní s jemným pomerančem, někdy s ovocnou vůní po jablkách, hruškách, mangu či květinách. V chuti je velmi plné s vyšším obsahem glycerolu, harmonické s nekonečně dlouhou dochutí.

Tramín červený –  Hrozny jsou malé s barvou slupky červenou. Slupka je velmi tlustá a je v ní uloženo mnoho kořenitých aromatických látek. Intenzivní barva vína jde do zlatožlutých odstínů. Vůně jsou bohaté, omamující, připomínají žlutou čajovou růži, kterou doprovázejí další odstíny vůní: skořice, květů pomeranče, citrusových plodů, jasmínu či fialek. V chuti je kořenité s medovými tóny hrozinek, mohutné, harmonické, často ze zbytkovým cukrem a s dlouhou perzistencí.

Kerner – Kerner dobře vyzrává s velmi dobrou cukernatostí moštů. Víno je zelenožluté až slámově žluté s vůní Ryzlinku rýnského, ale koncentrovanější, v chuti je plné, elegantní někdy až s tóny tmavého lesního medu, obzvláště při vyzrání výběr z bobulí.

Muller Thurgau – V chuti je středně plné, harmonické, svěží a příjemně pitelné. Při optimálních výnosech dává víno světlé zelenožluté barvy s muškátovou vůní s tóny grepu či broskve.

Ryzlink rýnský – Víno je žlutozelené barvy s vůní lípového květu, případně broskví, ananasu či kdoulí. V našich ryzlincích převládají meruňkové tóny. V chuti jsou minerální a u láhvově zralých vín se objevují jemné petrolejové tóny. Patří mezi nejlepší odrůdy k archivaci.

Ryzlink vlašský – Zrání hroznů je velmi pozdní. U vína žlutozelené barvy převažují ovocné vůně rybízu, případně angreštu, později se objevují vůně lučního kvítí. U ročníkových vín nastupují až medové tóny s příchutí rozinek. V chuti je velmi šťavnaté s pikantní kyselinkou, střední plností a velmi dobrou pitelností.

Neronet – Hrozny jsou střední velikosti s malýmí bobulemi modročerné barvy, které jsou bohaté na barviva a třísloviny. Víno se používání ke zvyšování barevnosti našich červených vín, zvláště v horších ročnících. Je velmi tmavé červené barvy s modravými záblesky s vůni do černého rybízu spolu s višněmi. V chuti je středně plné s tóny borůvek a výraznější tříslovinou. Hodí se k archivaci. Patří do skupiny barvířek, ze které dává nejtmavší vína.

Dufek tradicni řada
Dufek tradicni řada

%d blogerům se to líbí: