Vína z Nového Zélandu

Vína z Nového Zéladnu jsou stále populárnější a to hlavně díky svým svěžím bílým odrůdám (převážně Sauvignonu) a ovocným červeným odrůdám (Pinot Noir).

Naše nabídka Novozéladnských vín:

Vínařství Villa Maria, oblast Marlborough

Villa Maria
Villa Maria

 

Sauvignon Blanc 2016

100% Sauvignon Blanc světlé slámově žluté barvy. Výrazná, ovocná a odrůdově typická vůně s tóny zralých citrusů, trávy a zralého angreštu. V chuti je mladé, svěží a suché. Řízný, ovocný a odrůdový charakter. Ideálně doprovodí čerstvé mořské plody, krabí maso nebo zeleninové pokrmy.

Villa Maria Pinot Noir 2016

100% Pinot Noir, který před naláhvováním zrál v dubových sudech. Má granátovou barvu s nahnědlými okraji. Výrazná, ovocná a příjemná vůně s odrůdovými tóny Pinot Noir a dotekem třešní. Čerstvá, ovocná chuť s hezkou strukturou, dostatečnou tříslovinou a harmonickou kyselinou. Dlouhé aroma peckovitého ovoce. Vhodné se zvěřinou, jehněčím nebo jemnými sýry.

Villa Maria Chardonnay East Coast 2016

100% Chardonnay světlé zlatožluté barvy. Typicky odrůdová, jemná, máslová a svěží vůně s tóny tropického ovoce, citrusů a karamelu. Chuť příjemně navazuje na vůni – je svěží, lahodná, sametová a jemná s téměř neznatelnými tóny dřeva. Středně dlouhé aroma tropického ovoce a citrusů. Univerzální použití v kuchyni. Vhodné například s telecím, kuřecím nebo rybím masem.

Vinařství Dusky Sounds

Dusky Sounds
Dusky Sounds

Sauvignon Blanc

Slámově žlutá barva. Víno zobrazuje intenzivní vůni grapefruitu. Jeho kyselost je dokonale vyvážená s lehkou pikantností.

Vinařství Babich

Babich
Babich

Sauvignon Blanc 2017

100 % Sauvignon Blanc. Víno má pronikavé aroma vyzrálého tropického ovoce, angreštu a čínské třešně. Je vyvážené a osvěžující. Doporučujeme k mořským plodům, lososu nebo těstovinám.

Pinot Noir 2017

Tmavě rubínově zbarvené víno. Ve vůni je cítit koření, černý pepř, ostružiny a višně. Jedná se o plnější Pinot s ovocnou a komplexní chutí.

Vinařství Mount Nelson

Mount Nelson
Mount Nelson

Sauvignon Blanc

Intenzivní vůně podpořená citrusovými plody jako grapefruit a limeta. Plná a bohatá chuť navazuje na vůni. Dokonalá kombinace kořenitosti s ovocností a svěžestí. Ve velmi dlouhém závěru se otevírají stále nové a nové tóny. Hodí se pro milovníky výrazných Sauvignonů.

%d blogerům se to líbí: