Vína z Bordeaux – Chateau De Gironville – Chateau d´Arsac – Teyssier

Nově jsme zařadili do nabídky další vína z Bordeaux.

Chateau De Gironville

Ročník: 2013
Oblast | podoblast:  Bordeaux | Haut-Medoc
Klasifikace:   Haut-Médoc, Cru Bourgeois
Odrůdy:   45 % Merlot, 45 % Cabernet Sauvignon, 10 % Petit Verdot
Obsah alkoholu:   13 %
De Gironville 2012 je mírně nasládlé, měkké a hebké víno bohaté na příjemnou ovocnost (rybíz, ostružiny, třešně v likéru), s lehkým zemitým připomenutím. Velmi dobrou zralost ovoce s perfektně padnoucí kyselinkou a dobře vyváženou chuť doplňují heboučké taniny. Nečekaně suchý konec napovídá, že Cabernet Sauvignon si vydobyl své místo na výsluní.

Chateau d´Arsac

Ročník:   2013
Oblast | podoblast:  Bordeaux | Margaux
Klasifikace:   Margaux, Cru Bourgeois
Odrůdy:   60 % Cabernet Sauvignon, 40 % Merlot
Obsah alkoholu:   13,5 %
D´Arsac 2013 je víno vytvořené pro milovníky ultra suchého stylu. Jakoby si na Chateau řekli, zařídíme méně ovoce, přidáme dub. A právě silná dubová stopa (40 % nových sudů) víno trochu \”vysouší\”. Chuť je ale vyvážená výborně. Nenápadné taniny příliš nevykukují, ale pocítíte je. d´Arsac 2013 je lehké, možná i silné, ale hlavně jemné dubové víno se suchou rybízovou příchutí.

Teyssier

Ročník:   2013
Oblast | podoblast:  Bordeaux | Saint Emilion
Klasifikace:   St.- Emilion Grand Cru
Odrůdy:   70 % Cabernet Sauvignon, 30 % Merlot
Obsah alkoholu:   13 %
Tohle víno je pro opravdové potěšení. Hrozny pocházejí z několika parcel, které se nacházejí v jihozápadní části St. Emilionu. Ch. Teyssier 2013 je svůdná směs Merlotu (30 %) a Cabernetu (70 %). Aroma vykazuje tóny červeného ovoce s jemným nádechem vypalovaného dubového dřeva a koření (vanilka, lékořice).Chuť má ohromující zralost, nádhernou hmotnost a hlavně perfektní rovnováhu. Teyssier 2013 je jasný “Insider” tohoto ročníku.
%d blogerům se to líbí: