Vína z Bordeaux – Tour Saint Bonnet – Liversan – Patache d’Aux

Nově jsme zařadili do nabídky další vína z Bordeaux.

Tour Saint Bonnet

Ročník: 2013
Oblast | podoblast:  Bordeaux | Médoc
Klasifikace: Haut-Médoc, Cru Bourgeois
Odrůdy: 50 % Cabernet Sauvignon, 45 % Merlot, 5 % Petit Verdot
Obsah alkoholu: 12,5 %
Zámek Tour St. Bonnet s přilehlou věžičkou, situovanou uprostřed rozlehlé vinice, se nachází na štěrkových návrších v severním Médocu, v těsné blízkosti řeky Gironde. Robert Parker o tomto venkovském panství říká, že vyrábí jedno z nejspolehlivějších vín v Bordeaux, které se navíc prodává skoro za babku. Chuť nabízí typické zemité tóny s velice jemnou ovocnou příchutí (ostružiny, černý rybíz). Tour St. Bonnet je dobře pitelné, nepříliš drahé víno, které ale uspokojí i náročnější konzumenty.

Liversan

Ročník: 2013
Oblast | podoblast: Bordeaux | Haut-Medoc
Klasifikace: Haut-Médoc, Cru Bourgeois
Odrůdy: 50 % Merlot, 44 % Cabernet Sauvignon, 4 % Cabernet Franc, 2 % Petit Verdot
Obsah alkoholu: 13 %
S ročníkem 2013 to bude pravděpodobně stejně jako s ročníkem 2007. Ročník 2007 byl z počátku také hodně podceňovaný, neboť kvalita neukazovala to, co se od vína z Bordeaux očekává. Nicméně postupem času, jak víno dozrávalo v lahvi, bylo čím dál jasnější, že vína z Bordeaux jsou prostě unikátní. A protože dnes již není pochyb o tom, že spousta vín ročníku 2007 se nakonec vyvinula do vynikající chuťové podoby, je dost pravděpodobné, že to samé se stane s víny ročníku 2013.

Liversan 2013 se vyvíjí do nečekaně přizpůsobivé podoby. Již teď, po téměř tříletém zrání v sudu a na lahvi je zřejmé, že tohle víno bude nakonec krásně pitelné, lahodné a de facto bezchybné. Liversan 2013 je jemné, klidné, střídmě ovocné, spíše sušší, ale dobře vyvážené. Taniny jsou téměř neznatelné, ale všechno tak nějak pěkně ladí. Prostě pěkné víno za slušnou cenu.

Patache d’Aux

Ročník: 2013
Oblast | podoblast: Bordeaux | Médoc
Klasifikace: Haut-Médoc, Cru Bourgeois
Odrůdy: 65 % Cabernet Sauvignon, 30 % Merlot, 3 % Cabernet Franc, 2 % Petit Verdot
Obsah alkoholu: 13 %
Patache d´Aux 2013 je řemeslné víno s výrazným ovocným charakterem a jemnou zemitostí v chuti. Každý doušek vykazuje nečekanou razanci, dominantní Cabernet Sauvignon měl díky svahovité vinici situované na jihozápad dokonalou zralost. Chuť nabízí lahodná koncentraci ovoce, kyselin a alkoholu, to vše v perfektním souladu s precizními taniny. Stylově tentokrát spíše sušší o to však trvanlivější. Patache d´Aux 2013 je univerzální víno, které navíc hodně vydrží.
%d blogerům se to líbí: