Ryzlink vlašský Gala – DWWA 98 bodů

Ryzlink Vlašský Gala

Ryzlink vlašský Gala Decanter 2017
Ryzlink vlašský Gala Decanter 2017

Významné české rodinné vinařství Gala získalo své první průkopnické mezinárodní ocenění. Decanter World Wine Awards (DWWA) je mezinárodní soutěž vín, založená v roce 2004 prestižním britským časopisem o víně Decanter. Vína hodnotí vysoce odborná komise složená z 219 hodnotitelů. V roce 2017 bylo příhlášeno více než 17 200 vzorků vín z celého světa.

Ryzlink vlašský Gala Hermes získal zlatou medaili a velmi vysoké hodnocení 98 bodů. Jde o nejvyšší bodové hodnocení u suchých bílých vín z celého ročníku soutěže. A vlastně historicky vůbec nejvýše hodnocené víno z České republiky.

Po deseti letech trpělivých obdělávání vinohradů u obce Bavory a Perné v Mikulovské podoblasti, která leží přibližně 250 metrů nad mořem, tvrdá práce rodiny a zaměstnanců se vyplatila tímto mezinárodním úspěchem. Pálavská oblast byla vždy považována za klenot českého vinařství, jak pro kvalitu vína, tak pro velkolepé krásy místní krajiny, která spadá pod světové dědictví UNESCO.

Jaký je?

Jak Ryzlink vlašský Hermes chutná? “Elegantní aroma ukazující kůru grapefruitu, akácii, kukuřičnou moučku a sladkého koření. Opravdu koncentrovaný , vyvážený citrusový a svěží. Skvělá alternativa k Chardonnay.” DWWA

Ryzlink vlašský Gala
Ryzlink vlašský Gala

Více o tomto ocenění

%d blogerům se to líbí: