Messias – Ročníkové portské

Messias – Ročníkové portské

Portské víno vyčnívá z řady ostatních vín díky svým jedinečným vlastnostem, překvapí Vás svou bohatostí, intenzitou, nezaměnitelným aroma a širokým spektrem barev a chutí. Messias patří mezi tradiční výrobce portských vín.

Messias
Messias

Společnost MESSIAS byla založena v roce 1926 panem Baptistou Messias, který působil jako předseda společnosti až do roku 1973. Vedení a řízení společnosti je stále v držení potomků téže rodiny.

Porto Messias Colheita 1975

Zráním přechází barva do zlaté. Hodně staré ročníky mohou mít někdy nádech nazelenalé okraje ve skleničce. Chuť je elegantní s dlouhým závěrem. Ročníkové portské typu tawny z jedné vybrané ročníkové sklizně a s nádhernými tóny sušeného ovoce, dřeva a koření. Zrání v sudech může pokračovat i několik dalších desetiletí a přitom se víno dále vyvíjí. Patří do vyšší kategorie vín, která jsou určena k archivaci. Baleno v dřevěné krabičce.

Quinta do Cachao Messias Vintage 1976

Velmi kvalitní sytě červené ročníkové portské. Do láhví se plní mezi druhým a třetím rokem, kdy zrála v sudech, pak se ukládají do tmavých sklepů s kontrolovanou vlhkostí a teplotou. Ukládají se vleže a jejich hodnota s přibývajícími roky roste. Po otevření láhve se usadí sediment, a pak se dekantují. Barva je velmi intenzivní, s buketem květin a aroma koření, zralého ovoce a rozinek. “Královským šperkem” jsou nazývána vína typu Vintage, která se vyrábí z jednoročníkových sklizní a jsou určena k archivaci. Nejcennější a vysoce kvalitní zvláště selektované ročníkové ruby. Baleno v dřevěné krabičce. Teplota podávání 18 – 20 stupnňů.

Porto Messias Colheita 1977

Zráním přechází barva do zlaté. Hodně staré ročníky mohou mít někdy nádech nazelenalé okraje ve skleničce. Chuť je elegantní s dlouhým závěrem. Baleno v dřevěné krabičce. Zlatá medaile v International Wine Challenge 2012. Ročníkové portské typu tawny z jedné vybrané ročníkové sklizně a s nádhernými tóny sušeného ovoce, dřeva a koření. Zrání v sudech může pokračovat i několik dalších desetiletí a přitom se víno dále vyvíjí. Patří do vyšší kategorie vín, která jsou určena k archivaci.

Noval Colheita 1986

Colheita se lahvuje na základě poptávky, jinak zůstává v dubových sudech, kde nadále zraje. Čím je víno déle na sudu, tím je kvalitnější. Barva stářím výrazně světlá. Toto zrající Tawny je vyráběno z vína typu Vintage. Teplota podávání 15-16 stupňů.

Porto Messias 2000

Zráním přechází barva do zlaté. Hodně staré ročníky mohou mít někdy nádech nazelenalé okraje ve skleničce. Chuť je elegantní s dlouhým závěrem. Servírují se při pokojové teplotě jako digestiv. Ročníkové portské typu tawny z jedné vybrané ročníkové sklizně a s nádhernými tóny sušeného ovoce, dřeva a koření. Zrání v sudech může pokračovat i několik dalších desetiletí a přitom se víno dále vyvíjí. Patří do vyšší kategorie vín, která jsou určena k archivaci. Baleno v papírové krabičce. Teplota podávání 15 – 16 stupňů.

Využijte možnosti objednání i jiného ročníkového portského dle vašeho přání.

%d blogerům se to líbí: