Quinta Do Noval

QUINTA DO NOVAL – Portugalsko

Quinta Do Noval
Quinta Do Noval

První písemné zmínky v registru vinařství o Quinta do Noval je z roku 1715. Toto vinařství se specializovalo až do roku 2004 pouze na výrobu portských vín. Po prvním úspěšném pokusu o vytvoření řady tichých červených vín v roce 2003 se od následujícího roku rozrostla škála o další výborná tichá vína.

Společnost Quinta do Noval byla založena v roce 1715 a její sklad portských vín se kompletně nachází ve vinařském sektoru Douro. V současnosti patří mezi vrchol společností, které vyrábějí portské víno. Tato společnost jako jediná stále šlape své hrozny v kamenných vanách, které se nazývají lagardy. Noval si drží kompletní kontrolu zpracování vína. Od pěstování až do láhve. Dnes vyprodukuje 800.000 litrů portského vína za rok. Kapacita společnosti Noval je 4.000.000 litrů ve skladovém objemu.

Vzácností této společnosti je Národní vinice Portugalska. Tato část velmi vzácných odrůd se rozkládá na ploše 1,6 ha. Z této pasáže se vytvoří 1.200 lahví za rok, pokud se jedná o ročník, který schválí hlavní kontrolní orgán Institut do Porto. Tyto láhve jsou nejdražší v portských vínech, kde cena začíná na 20.000,- za kus.

Tato vinice přežila mšičku, která napadla Portugalsko v roce 1870. Zde se dochovala odrůda Sousa a malá část odrůdy Touriga Nacional, nenaroubovaných odrůd.

U nás v prodeji například tyto skvosty:

Portské víno QUINTA do NOVAL COLHEITA 1986 Tawny

  • Colheita se lahvuje na základě poptávky, jinak zůstává v dubových sudech, kde nadále zraje. Čím je víno déle na sudu, tím je kvalitnější. Barva stářím výrazně světlá.Toto zrající Tawny je vyráběno z vína typu Vintage. V dárkovém balení.

Portské víno QUINTA do NOVAL VINTAGE 2008

  • Už od počátku se vybírají hrozny z těch nejlepších částí vinice NOVAL. Pak probíhá šlapání hroznů tradiční metodou. Víno se deklaruje jako Vintage pouze tehdy, když kombinace všech faktorů, zvláště pak ročník, je splněna na 100%. Intensivní síla vína se koncentruje v lahvi, kde také stále zraje. Baleno v dřevěné krabičce.

Portské víno QUINTA do NOVAL VINTAGE 1998 Silval

  • Víno, protože je nefiltrované, dále zraje v lahvi. Pro skladování musí víno ležet a po otevření je nutná dekantace. SILVAL VINTAGE kombinuje sílu, komplexnost a ovocnost. Víno se vyrábí a deklaruje jako Vintage pouze v těch nejkvalitnějších ročnících. Je vyráběno tradiční metodou.
Quinta-the vineyar
Quinta-the vineyar
%d blogerům se to líbí: