Nová vína z italského vinařství Villabella

Toto vinařství je poměrně mladé teprve z roku 1971 a nachází se v provincii Verona. Toto skvělé italské vinařstí se také snaží rozšiřovat svoje organicky pěstované vinice, kterých už teď je velká část.

Rozšířili jsme nabídku o tato vína: 

Soave clasicco 

Vyrábí se z hroznů Garganega a Trebbiano di Soave, které se pěstují v historické oblasti Soave Classico. Víno zraje v nerezových tancích z oceli a následně dozrává v lahvi. Víno má elegantní květinovou vůní bezinky a akácie v kombinaci s jablky. Jedná se o suché víno s vyváženou ovocnou chutí na patře, odrážející květinové tóny. Pěstuje se na jílovitém a písečném podloží.

Soave
Soave

Pinot Grigio

Toto víno je z hroznů Pinot Grigio (90%) a Pinot Bianco (10%). Vinice kde se pěstují hrozny se nacházejí v morénských kopcích, které obklopují Pesinu di Caprino Veronese u východního břehu jezera Garda. Jedná se též o suché elegantní víno s jemnou kyselinou a mineralitou. Je charakterizováno atraktivní svěžestí a ovocitostí s tóny zelených jablek. Půdní podloží -jíl.

Pinot Grigio
Pinot Grigio

Morlongo Bardolino

Vyrobeno z hroznů Corvina, Rondinella a Corvinone, pěstovaných na kopcích blízko Gardského jezera. Zraje po dobu jednoho roku ve velkých dubových sudech. Jemně ovocité, s poznámkami třešní, jahod, malin, červeného rybízu a koření. Je lehce pikantní, se svěží rovnováhou, určené k snadnému pití.

Bardolino
Bardolino 

Villa Cordevigo – Chardonnay

Intenzivní slámově žluté víno, s květinovými a ovocnými vůněmi (zejména po ananasu), doprovázené příjemnými mátovými a minerálními tóny. Vyráběno v bio kvalitě. Zraje po dobu 6 měsíců. Vynikající k mořským plodům, bílému masu a těstovinám.

VILLA CORDEVIGO Garda doc Chardonnay
VILLA CORDEVIGO Garda doc Chardonnay

Villa Cordevigo – Bardolino 

Toto víno je vyráběno z ekologicky pěstovaných hroznů odrůd Corvina, Rondinella a Corvione, pěstované na vinicích Villa Cordevigo v Cavaion Veronese. Víno zraje v malých nerezových nádržích. Má intenzivní červenou barvu granátu. Je v něm cítit černý pepř, květy fialky a zralé třešně. Bohaté příjemné víno.

VILLA CORDEVIGO Bardolino doc classico bio
VILLA CORDEVIGO Bardolino doc classico bio

 

 


       
%d blogerům se to líbí: