2016 – Skvělá mladá rakouská vína

Mladá rakouská vína roku 2016

Rakouská mladá vína 2016
Rakouská mladá vína 2016

Domäne Wachau

Domäne Wachau (Doména Wachau) je hluboce zakořeněná v Rakouské vinařské oblasti Wachau. Na téměř 440 hektarech půdy se pěstují velmi kvalitní vína, u kterých je důležitější kvalita než množství. Vinice se nachází na terasách, které drží staré kamenné zdi, které jsou součástí světového dědictví

Zweigelt Rosé Federspiel Terrassen

Toto víno je vyrobené z typické rakouské odrůdy Blauer Zweigelt. Jedná se o elegantní víno s ovocným buketem. Ve vůni jsou cítit maliny, třešně, rybíz a lesní jahody se špetkou hřebíčku. Chuť tohoto vína je velmi osvěžující a ovocná s živou kyselinou. Hodí se výborně k salátům, lehčím předkrmům, či ke grilovaným pokrmům. Ideální teplota podávání je 8 stupňů.

Grüner Veltliner Federspiel Classic

Hrozny pro toto víno byly sklizeny ručně. Tento Veltlín má jasně zeleno-žlutou barvu a aroma bílého pepře, angreštu a jablek odrůdy Granny Smith. Jedná se o středně těžké víno, se svěží kyselinou a velmi harmonickou a ovocnou dochutí. Toto víno má potenciál zrání v lahvi 2 až 3 roky. Hodí se k pečeným pokrmům, drůbeži a k mnoho druhům ryb.

Riesling Federspiel Weissenkirchen

Hrozny, ze kterých bylo vyrobeno toto víno, pocházejí z vinic Weisskirchen, které se nacházejí ve stejnojmenném městě. Riesling je mezinárodní klasikou mezi odrůdami. Podíl Rieslingu v Domane Wachau je téměř 20%. Ryzlinky z Wachau přesvědčí svým výkonem ledajakého znalce a to svou mimořádnou elegancí a jemností. Tento Ryzlink má jemně slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Jsou v něm cítit tóny meruněk, citrónové trávy a angreštu. Jedná se o nádherně letní víno. Je výborným společníkem s drůbeží, saláty, zeleninovými a rybími pokrmy.

Grüner Veltliner Federspiel Terrassen

Hrozny pro tento Veltlín pocházejí ze strmých terasovitých vinic. Má světle zeleno-žlutou barvu a ve vůni jsou cítit jablka odrůdy Golden Delicious a bílý pepř. Jedná se o středně těžké víno s jemnou osvěžující kyselinou, které chutná po šťavnatém ovoci. Hodí se k pečeným pokrmům, kotletám, drůbeži a k různým druhům ryb.

Maglock-Nagel

Rodinné vinařství Maglock-Nagel se nachází v nádherném údolí Strassertal obklopeném kopci Wechselberg a Gaisberg v Rakousku. Pestrá půda a mikroklima v Kamptalu jsou základem pro rozmanitost odrůd.

Riesling DAC Gaisberg

Tento Riesling dominuje svoji mineralitou. Jedná se o šťavnaté víno s velkým potenciálem, které odráží mohutnost a nezaměnitelnost Rieslingu. Je to víno suché s 5,5g zbytkového cukru, které dominuje svou ovocnou chutí s harmonickou kyselinkou.

%d blogerům se to líbí: