Markus Molitor, Mosel

Nyní máme opět v prodeji tyto německé Ryzlinky z vinařství Markus Molitor.

RIESLING WEHLENER KLOSTERBERG KABINETT TROCKEN

Minerální a ovocný ryzlink z kopce Wehlener, který se nachází hned vedle vinařství. Jeho podloží je bohaté na břidlici, díky které se do vína dostane množství minerálních látek. Víno nabídne patřičnou eleganci a svěžest.

RIESLING HAUS KLOSTERBERG

Oblíbený moselský ryzlink. Oblast Mosela je známá svými minerálními víny s typickou sladkostí a mineralitou na závěr. Velmi populární Ryzlink je vhodný pro každý den. Označení feinherb znamená ovocně-květnatý, kořeněný. Zdravé hrozny byly sklizeny v říjnu. Základní víno z produkce vinařství Markus Molitor Haus Klosterberg je osvěžující, šťavnaté, s minerální dochutí.

RIESLING GRAACHER DOMPROBST KABINETT

Minerální ryzlink s ovocnými tóny meruněk a broskví. Riesling Graacher Domprobst Kabinett pochází z oblasti s jihozápadní orientací na velmi strmém kopci Graach. Pozemek s kamenitým podložím a suchou břidlicí dává vínům typický charakter moselských vín. Ruční sběr hroznů probíhal v říjnu, následovalo šetrné zacházení při zpracování, pomalé kvašení při nízkých teplotách a zrání v nerezových sudech. Vychutnejte si jej nyní do 2024.

%d blogerům se to líbí: