Jòle: Chardonnay & Cabernet – Bag-in-Boxy z Benátek

Nově nabízíme vynikající benátská vína balená jako Bag-in-Box ve 3 litrovém provedení.
Máme pro Vás připravené Jòle: Chardonnay a Cabernet.

Jòle – Chardonnay a Cabernet

Odrůda Chardonnay pochází z Francie z Burgundska a je křížencem odrůdy Pinot a Gouais blanc.  Obecně je jemné a lehce ovocné. Cabernet je jedna z nejoblíbenějších odrůd na světě a pochází pravděpodobně také z Francie z oblasti Bordeaux a je křízencem odrůd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc. Chuť je tradičně černorybízová s lehkou vůní lesního ovoce.

 

Jòle Chardonnay Bag-in-Box
Jòle Chardonnay Bag-in-Box
Jòle Cabernet Bag-in-Box
Jòle Cabernet Bag-in-Box

Balení Bag-in-Box

Je velký rozdíl mezi  balením Bag-in-Box a Tetrapak krabicí, která většina znás spíše na mléko, ale na víno se používá také, ovšem většinou na ne velmi kvalitní. Balení Tetrapak je sice na víno překvapivě vhodné, jelikož nepropouští žádné světlo, je odolné proti nárazům a je dobře utěsněné, avšak víno, které se takto prodává je ve většině případů přinejlepším nedobré.

Naopak balení Bag-in-Box se používá u kvalitních vín, především pro příležitosti, kde se vypije více než 1 či 2 lahve. Výhody jsou zřejmé, není třeba kupovat několik stejných lahví a stačí mít jednu krabici, není třeba otevírat další lahve stále dokola. S otevíráním souvisí další výhoda tohoto balení. Pomocí čepovacího kohoutku se víno nalévá do sklenice a k samotnému vínu se nedostává vzduch, čímž se prodlužuje jeho životnost. V lahvi vydrží víno po otevření poměrně omezenou dobu, oproti tomu v Bag-in-Boxu je i po otevření (odlití) víno pořád bez přístupu vzduchu a vydrží tak výrazně déle.

Není krabicák jako krabicák.

%d blogerům se to líbí: