Domäne Wachau – Chardonnay, Pinot Noir Reserve 2015

Chardonnay Reserve 2015
Chardonnay Reserve 2015

Chardonnay Reserve 2015

Chardonnay je jedna z nejznámějších odrůd po celém světe. V Rakousku však tato odrůda představuje jen malou část celkové výroby.  Hrozny pocházejí z vinic z oblasti Weissenkirchen. Vinná réva roste na kamenných terasách, v chladnějším klimatu. Hrozny tohoto Chardonnay jsou pečlivě a ručně sklizené v polovině října a jedná se o ty nejlepší hrozny Chardonnay sklizené ten rok. Moderní přístroje ve Wachau umožňují vybrat pouze 100% zdravé hrozny. Hrozny byly postupně a jemně stlačeny a poté zdrály v 300 litrových dubových sudech z francouzkého dubu. Zde víno pomalu dozrávalo 18 měsíců.

Víno je jasně slámově žluté se zlatými odlesky. Ve vůni jsou cítit zralé dýně, květ medu, fíky a mandlí. Je to vyvážené minerální víno s jemnou kyselinkou. Jedná se o exkluzivní a elegantní Chardonnay.

Obsah alkoholu: 13 %
Zbytkový cukr: 2,7 g/l

Pinot Noir Reserve 2015
Pinot Noir Reserve 2015

Pinot Noir Reserve 2015

Pinot Noir je odrůda, která má původ v Burgunsku, ve Fracii, a v údoli Wachau je velmi vzácná. Pro pěstilele je tato odrůda naročná na pěstování, tak i ve sklepě. Hrozny pro tento Pinot pocházejí též z vinic z oblasti Weissenkirchen z malých pozemků na jižním svahu Dunaje. V této oblasti jsou vinice vysázeny na sprašových půdách s vysokým obsah vápna. Pinot Noir má obecně nízké výnosy hroznů, ve Wachau je to 3,500 kg na hektar. Hrozny pro tuto reservu byly ručně sklizeny v polovině října. Toto víno zrálo 30 měsíců v 300 litrových dubových sudech.

Má středně rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni je cítit lékořice, černý pepř, ovoce jako třešně, červený rybíz a jahody. Hedvábné taniny nabízejí bohaté potěšení z pití. V závěru jsou cítit náznaky hřebíčku, tabáku a muškátového oříšku.

Obsah alkoholu: 13 %
Zbytkový cukr: 1,0 g/l

%d blogerům se to líbí: