Dom Pérignon 2009 Limited Edition

Dom Pérignon 2009 Limited Edition by Tokujin Yoshioka

Dárkové balení šampaňského Dom Pérignon 2009 v unikátním designu, který vytvořil japonský designér Tokujin Yoshioka. Ten  skrze tento design vyzdvihuje Dom Pérignon jako šampaňské nekonečného světla, které se při vychutnávání tříští do nekonečných barev a vzbuzuje vlny jedinečných prožitků.

Rok 2009 byl převážně teplým rokem, kdy byla vyrobena poměrně bohatá vína, takže jejich uvedení na trh bylo rychlejší, než u šampaňských z chladnějšího roku 2008, uvedl Niccoló Ragazzoni, Senior Brand Manager DomPérignon. Rok 2009 započal pro tuto vintage v nepříznivých podmínkách, které ji po nějaký čas provázely. Tvrdou zimu vystřídalo mírné a deštivé jaro. Kvetení révy bylo složité a doprovázené silnou hrozbou napadení plísní. A vzhledem k červencovým bouřkám představovalo zdraví hroznů veliké obavy. Srpen byl však dokonalý. Počasí bylo nepřetržitě horké a suché, a to bez přestávky do začátku sklizně, až na jedinou nešťastnou vyjimku 4. září, kdy Hautvillers, Verzenay a Chouilly zasáhly mrazíky. 12. září sběr započal v ideálních podmínkách. Ovoce bylo nádherně vyzrálé a v dokonalém zdravotním stavu.

Aroma: Tóny kvajávy a kůry štiplavého zeleného grepfruitu se mísí s peckovitým ovocem, bílou broskví a nektarinkou. Víno se postupně otevírá a objevují se tóny vanilkového dřeva a hřejivé tóny zlehka opečené briošky. Chuť: Chuť ovoce je majestátní: zralá, masitá a hluboká. Vedle bohatosti a jisté smyslnosti převažuje silný dojem konzistence. Různé pocity – hedvábnost, slanost, šťavnatost, hořkost, mineralita – se vzájemně propojují a dlouze přetrvávají.

Dom Pérignon 2009
Dom Pérignon 2009
%d blogerům se to líbí: