Chateau Mělník – Jiří Lobkowicz

Chateau Mělník – Vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Chateau Mělník - Vinné sklepy
Chateau Mělník – Vinné sklepy

Rod Lobkowiczů se začal věnovat vinařství počínaje rokem 1753. Důležitým obdobím pro rozvoj zámeckého vinařství byl přelom 19. a 20. století. V této době došlo k významné modernizaci podniku podle francouzského vzoru.

Historie vinných sklepů

Pod Mělnickým zámkem se nacházejí ve třech patrech rozsáhlé historické sklepy o velikosti přesahující 1 500 m2, jejichž základy nechal postavit sám Karel IV. Největší a nejmodernější z nich byl vybudován ve 30. letech 20. století pod zámeckým nádvořím.

Zámecké sklepy byly za své existence vždy spojené s výrobou vína. Bývalo tradicí, že když se narodil nový Lobkowicz, dostal nový dřevěný sud a rok před jeho 18. narozeninami se tento sud naplnil vínem, aby byla na jeho oslavě hojnost dobrého moku.

Chateau Mělník - Grande Cuvée červené 2015
Chateau Mělník – Grande Cuvée červené 2015

Naše nabídka vín z Chateau Mělník

My jsme pro Vás zařadili do sortimentu tyto odrůdy.

Grande Cuvée – červené 2015

Víno tmavě červené až rubínové barvy. Vůně přezrálých borůvek a černých třešní s lehkým dotekem dubového dřeva. Mohutná chuť, plná sladkých tříslovin a tónů přezrálých hroznů.

Dornfelder – 2013

Vino výrazné tmavě granátové barvy s minerální vůní zralého lesního ovoce. V chuti najdeme tóny višní a hořké čokolády.

Solaris – 2016

Svěží víno s příjemným výrazem citrusů, meruněk a tropického ovoce. Malý zbýtek přírodního cukru zakulacuje svěží kyselinu. SOLARIS je nová a odolná odrůda, pěstování moderních a rezistentních odrůd révy je šetrné k životnímu prostředí.

Müller Thurgau – 2016

Svěží mladé víno světlé citrónové barvy, muškátově ovocná vůně s tóny grepu či broskve. Středně plné, harmonické a příjemně pitelné víno, nenáročného a svěžího charakteru.

 

 

%d blogerům se to líbí: