Exkluzivní Champagne

Dom Pérignon Blanc

Dom Pérignon je ušlechtilé a legendární šampaňské víno, které dozrávalo ve sklepích obce Epernay po dobu sedmi let, aby se dostatečně rozvinula jeho bohatost a hloubka. Světle žlutá barva se zelenými odlesky. Sametová, komplexní a harmonická chuť.

Ruinart Blanc de Blancs

100% chardonnay z vybraných roků. Překrásné zlatožluté barvy, typické pro chardonnay. Čistá intenzivní vůně s nádechem francouzského pečiva a pražených mandlí. Velmi vláčné a harmonické champagne. Vyrovnané, měkké, s pozadím medového aroma příjemné intenzity. Podává se: k telecímu masu, z ryb se doporučuje candát.

Krug Grande Cuveé

Vlajková loď domu. Impozantní a osobitý charakter již od prvního momentu. Kompozice cuvée je úžasná mozaika vůní a chutí tří druhů hroznů z až 25 míst a až z deseti různých ročníků. Toto vše dodává výjimečnou komplexitu a eleganci každý rok. Buket je báječně smetanový, vedoucí k magické vybalancovanosti na patře. Dlouhý konec s náznaky oříšků, topinky a pro někoho i s tóny podzimního lesa zakončený čerstvými květy.

Za složení tohoto vína jsou zodpovědné tři odrůdy vinné révy: pinot noir dává plnost a schopnost dobrého stárnutí, meunier šťavnatost a buket a chardonnay rafinovanost a eleganci. Neexistuje předpis na Krug Grande Cuvée. V každém roce se skupina vinařů Krug setkává kvůli společnému obnovení složení, rovnováhy, elegance a stability, které definují Krug Grande Cuvée. Probíhá to s pečlivou rekonstrukcí nejmenších detailů tak, aby po šesti letech bylo šampaňské připraveno ke schválení a uvedení na trh. Víno vděčí za své složení kupáži až 50 vín Reserve s 20 až 25 různých crus a 6 až 10 různých let.

„La Grande Dame“ Veuve Clicquot Ponsardin

Cuvée de Prestige je vlajkovou lodí společnosti Veuve Clicquot a na své označení Grande má oprávněný nárok. La Grande Dame je směsí hroznů z oněch révových keřů, které koupila madam Clicquot před takřka dvěma staletími a které patří k nejproslulejším v oblasti Champagne. Má výrazné zbarvení a jemné perlení. Bohatá vůně s tóny nugátu, meruněk, vanilky a jasmínu. Ovocná, jemná chuť s plným tělem a minerálními tóny v dlouhém závěru charakterizují to nejlepší, čeho se dá v místních sklepech dosáhnout. Vybábí se tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi. Zraje několik let v lahvi. 36% Chardonnay, 64% Pinot Noir.

Cristal, Champagne Cuvée Prestige

Jedno z nejlepších Champagne světa pocházející z vinařství Louis Roederer. V roce 1876 Louis Roederer II vytvořil Cristal Cuvée pro samotného cara Alexandera II.Velmi dlouhý závěr a veliký potenciál k dalšímu zrání. Přes křišťálovou lahev – podle které dostal Cristal své jméno – dobře vyniká zlatavá barva. Elegantní, hluboká a sametová vůně s tóny lískových ořechů, zralých jablek a lipového medu.Plná, vysoce koncentrovaná a čistá chuť s osvěžujícím dotekem jablek a ananasu. Na výrobu toho mistrovského vína jsou použity pouze hrozny z Gran Cru vinic. 55% Pinot Noir a 45% Chardonnay.

Armand de Brignac

Armand de Brignac je malosériově vyráběné významné cuvée, které získává od kritiků pozoruhodné mezinárodní uznání. Armand de Brignac je vlajkovou lodí tradičního šampaňského domu Cattier v Chigny-les-Roses. Šampaňské vyráběné z odrůd hroznů Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier z nejlepších Grand Cru vinic. Víno má svěží aroma s tóny květin, na patře má ovocný charakter, jemné tóny briošky, krémová textura s báječnou hloubkou, jemná ovocná chuť, dlouhý závěr. Toto Šampaňské bylo v roce 2009 označeno jako číslo 1 mezi 1000 nejlepšími světovými Šampaňskými.

 

 

%d blogerům se to líbí: