Celler Capcanes – Španělsko

Vinařství Capcanes se nachází 100 mil jihozápadně od Barcelony a 20 mil od Středozemního moře, je srdcem historie vína z dob středověku. Vesnice Capcanes, kde se vinařství nachází, je ve vnitrozemí v oblasti Priorato z Tarragony a je dnes zdrojem mnoha kvalitních vín.

Barrel room
Barrel room

Kořeny vinařství se datují do 13. století. Před Phylloxerou na přelomu 19. století byly údolí velmi hustě vysázeny. Po devastaci způsobené tímto hmyzem byli mnozí farmáři svedeni Španělskou industrializací a byli donuceni opustit toto místo a stěhovat se do velkých měst. Z bývalé populace Capçanes o 2500 lidech v současné době zbývá pouhých 400. Asi 1/5 původních vinic bylo přesazeno, převážně zde byla vysázena Garnacha. Některé z těchto vinic, se blížící 100 let věku, stále existují, přestože výnosy vinic jsou nízké.

Vinice
Vinice
Vinice Capcanes
Vinice Capcanes
Vinice Vall Del Calas
Vinice Vall Del Calas

Nám vína z tohoto vinařství opravdu zachutnala a zařadili jsme pro Vás do naší nabídky 4 vybrané druhy.

Lasendal

Barva středně rubínová s fialovými odstíny. V chuti jsou cítit divoké červené a černé bobule, převážně třešeň, koření a byliny. Elegantní hladké vanilkovo-dubové aroma se samotovými tanini. Zraje 9 měsíců v amerických a francouzkých dubových sudech.

Kombinace s jídlem: Jehněčí, kuřecí, pikantní, klobása, pizza, těstoviny; rýže, zelenina (mussaka, ratatouille), sýr.

Odrůdy: 50% Grenache, 30%Merlot, 20% Syrah.

Mas Picosa

Barva opět středně rubínovofialová. V chuti je citít exotické aroma, zralá třešeň a ostružiny. Čerstvé víno, s příjemnou tříslovinou.

Kombinace s jídlem: Jehněčí, kuřecí maso, BBQ, klobásy, pizza, těstoviny; jahody, pečivo, zelenina (mussaka, ratatouille), sýr.

Odrůdy: 40%Tempranillo, 30% Grenache, 30% Cabernet Sauvignon.

La nit de les garnatxes: CLAY (jíl)

Barva intenzivní třešně. Jedná se o složité víno s velmi výraznými stopami  lesního ovoce a taniny které se “drží” v ústech. Opravdu divoké víno. Nejlepší je podávané mezi 15 a 17 ° C. Název Clay dostalo víno díky jílovému podloží na kterém rostou vinice, z kterých se toto víno vyrábí. “Komiksový” obal popisuje příběh, jak se toto víno vyrábí.

Odrůdy: 100% Garnacha

La nit de les garnatxes: LIMESTONE (vápenec)

Opět barva zralé třešně. Komplexní víno s jemnými květinovými vůněmi.  Zraje 4 měsíce v nových francouzských dubových sudech. Dodatek Limestone dostalo víno díky vápencovému podloží na kterém rostou vinice, z kterých se toto víno vyrábí. Komiksový obal vtipně popisuje výrobu tohoto vína.

Odrůdy: 100% Grenache

 

%d blogerům se to líbí: