Vinařství Bábíček Vacenovský

Nově jsme zařadili do sortimentu vína z vinařství Bábíček, Vacenovský. 

Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinohradník a vinař Petr Vacenovský. I za krátkou dobu existence vinařství, jsou vína vysoce oceňovány na domácích i mezinárodních konkurzech vín.

Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.

Vinice
Vinice
vinařská obec Ratíškovice
vinařská obec Ratíškovice

V naší nabídce naleznete tato vína:

FRANKOVKA KLARET – polosuché

Víno růžovo-šedé barvy. Svěží vůně červených mirabelek a banánu je doplněna lučními bylinami. Plná ovocná chuť chlumních jahod je podpořena svěží kyselinkou.

RULANDSKÉ MODRÉ KLARET – polosuché

Víno barvy starého zlata. Intenzívní vůně kokosového ořechu se snoubí s chutí letního ovoce. Chuť je plná a harmonická.

TRAMÍN ČERVENÝ – polosuché

Víno barvy starého zlata. V intenzivní vůni fialek a čajové růže vystupují tóny asijského koření a kokosového ořechu. Chuť je kořenitá, medová a hebká.

RULANDSKÉ ŠEDÉ – suché

Víno žluté barvy. Ve vůni se objevují karamelové a medové tóny, v náznaku perníkové koření. Chuť je harmonická, plná a extraktivní, lehce doplněna kandovanou pomerančovou kůrou.

TRAMÍN ČERVENÝ – polosladké

Víno barvy starého zlata. V intenzivní vůni fialek vystupují kořenité tóny skořice. Chuť je kořenitá, medová a hebká.

RYZLINK RÝNSKÝ – polosuchý

Víno zelenožluté barvy. Intenzívní květinová vůně lipového květu je doplněna rozkvetlými kosatci. Dlouhá a harmonická medová chuť je podtržena sušenými meruňkami. Elegantní víno vhodné ke zrání na láhvi.

FRANKOVKA – suché

Víno granátové barvy. Kořenitá vůně skořice je doplněna zralými ostružinami. Chuť bobulového ovoce je plná, harmonická, s příjemnou tříslovinkou. Víno s potenciálem dlouhodobého zrání v láhvi.

%d blogerům se to líbí: