Víno týdne – Pálava, Sonberk

Pálava z vinařství Sonberk

Vůně čerstvě rozmačkaných hroznů, čajové růže, exotického ovoce, doplněná o příjemnou kořenitost. Chuť je hutná a výrazná, kopírující aromatický profil vína. Dlouhotrvající závěr plný ovocnosti a kořenitosti doplňuje zážitek z tohoto vína.

Obsah zbytkového cukru: 6,6 g/l
Obcah kyselin: 5,6 g/l
Obsah alkoholu: 14,5 %

Získala ocenění Best in Show by Decanter.

95 bodů, Platinová medaile a označení “Best in Show”, to jsou atributy udělené nejprestižnější světovou soutěží Decanter World Wine Awards, pro rok 2017 bylo hodnoceno více než 17 000 vín a pouze 34 z nich získalo tento titul.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí pouze přívlastková chuťově originální vína ze 45 ha vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů, stylem udržitelného hospodaření ze stejnojmenné vinice v počtu 30 000–150 000 ks dle kvality ročníku. Je držitelem Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy ve světově uznávaném Decanteru, je to zatím jediné moravské vinařství, uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a WallStreet Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015.

Pálava
Pálava

 

%d blogerům se to líbí: