Riedel Sklo a Dekantéry

Tradice a inovace – firma Riedel se může pyšně dívat na svou 250 – letou úspěšnou historii. Od svých počátků v severních Čechách až do dneška, po 11 generací představuje rodinná firma Riedel nejvyšší umění ve výrobě skla. Když se v roce 1673 v českém městě Neuschloß u České Lípy narodil Johann Christoph Riedel, nikdo si nemyslel, že se tím také zrodilo jedno z nejúspěšnější sklářství na světě. Tento obchodník se sklem odstartoval rodinnou ságu firmy Riedel, která trvá do dnešních dnů. Každá generace rodiny Riedlových přispěla svými schopnostmi a uměním k rozvoji společnosti a díky tomu je firma Riedel jedna z nejuznávanějších skláren na světě.

Claus Riedel byl v dlouhé historii sklenic prvním, kdo tvar sklenice podřídil charakteru vína. Je proto považován za vynálezce sklenice na víno.

riedel sklo
riedel sklo

Vysoce prémiové sklo RIEDEL je synonymem stylových a funkčních sklenic, jejichž cílem je zvýšit požitek z vína a destilátů. 
“Nejušlechtilejší sklenice, vhodné pro profesionály i požitkáře, pocházejí od společnosti Riedel. Tyto sklenice dávají vínu vlastní charakter. Slovy nelze dostatečně popsat, jak velký rozdíl mají na svědomí.“

Vinné sklo zásadním způsobem umocňuje charakter, chuť a vůni vína. Sklo určené pro destiláty umocňuje vůně a chutě destilátů a potlačuje samotný agresivní atak alkoholu. Nejedná se sklo vytvořené na rýsovacích prknech, ale prostřednictvím pokusů a omylů, ochutnávky, degustace a opětovného testování, až do doby, než je konečný tvar skla zřejmý. S pomocí nejuznávanějších světových odborníků na víno a destiláty, vyhodnotil RIEDEL vliv tvaru, velikosti a průměru skla. Degustátoři určili, které formy nechají vyniknout nejpopulárnějším druhům destilátů a vín v nejlepším světle tak, aby nápoje neztratily své výjimečné nuance. Sklo je vyráběno z bezolovnatého křišťálu ve sklárnách Riedel.

riedel sklo
riedel sklo

V nabídce máme i tyto dekantéry:

%d blogerům se to líbí: