Nová Belgická, Skotská, Americká a Irská piva

Nová Belgická, Skotská, Americká a Irská piva

Zařazujeme do sortimentu další speciální zahraniční piva, konkrétně z Belgie, Skotska a Sierra Nevady USA, ale také Irské Guinesse.

Floreffe Dubbel

Lefebvre Floreffe Dubbel je tmavé klášterní pivo, jehož výrobu svěřili mniši z opatství Floreffe rodinnému pivovaru Lefebvre. Středně plná chuť se suchou sladovou sladkostí nabízí jemnou příchuť karamelu, lékořice a medu. Tato kombinace hebkých karamelových tónů s příjemným kořenitým akcentem opravdu baví. Tohle tmavé pivo je opravdu lehké a mimořádně osvěžující!

Piraat Strong Ale

Piraat je silné jantarové pivo, jehož chuť je dotvořena unikátním procesem dokvašování v lahvi. Hořko-sladká chuť je zpočátku opravdu neuvěřitelně hořká, ovšem později do popředí vystoupí silný sladový fundament obohacený o mírné kořenité tóny. Středně plná chuť je pochopitelně také bezchybně harmonická. Piraat patří do portfolia pivovaru Van Steenberge, což je základna dalších neotřelých a geniálně silných belgických piv Augustijn a Gulden Draak. Piraat je osobité, hořko-sladké pivo silné jako býk, mohutné, ale v ústech příjemně měkké a kulaté.

Prearis Quadrupel

PREARIS Quadrupel je mohutné tmavé pivo silné jako lokomotiva. Krásně voní, krásně to pění, říz má také slušné grády a chuť s příchutí kávy, chmelu a karamelu je vydatná, mohutná, opravdu vyspělá a přímo skvostně vyvážená. Proč piva Andyho Préarise tak baví? V roce 2011 bylo tohle pivo korunováno jako nejlepší „řemeslné“ pivo Belgie, tak třeba proto. Anebo možná také proto, že piva Prearis mají nejen duši, ale hlavně špičkovou chuť. A tento tmavý Quadrupel je také excelentní!

Sierra Nevada Stout

SIERRA NEVADA Stout – zapomeňte na americké průměry, piva kalifornského pivovaru Sierra Nevada “stojí” hodně vysoko. Aroma tohoto Stoutu vykazuje výraznou vůni kávy, čokolády a karamelu, překvapivě také chmelu, to vše s jemným nádechem grapefruitu. Chuť nabitá kávově-čokoládovou hořkostí s chmelově-grapefruitovou přítomností funguje jako útok predátora. SN Stout nabízí svěží a odlehčenou chuť nasáklou hořkostí kávy, chmelu, čokolády a ovoce. Ačkoli tenhle Stout má spíše lehčí tělo, i tak se krásně pije!

Sierra Nevada Torpedo Extra IPA

Sierra Nevada a chmel jdou ruku v ruce. TORPEDO je svrchně kvašené pivo, které svůj typický chmelový charakter získává díky unikátnímu způsobu chmelení za studena (“dry hopping”). To probíhá v revolučním technologickém zařízení, které dokáže určit, jak moc chmelu má mít aroma, aniž by se navýšila nepřirozená chuťová hořkost. Torpedo je prostě fantastické “Extra IPA”, chmelová bomba, dynamické, masivní a chuťově podmanivě agresivní, hořké pivo nabité sladem, chmelem a ovocem (grapefruit), to vše s nádechem borovicové pryskyřice.

Guiness Draught

Guinness je obchodní značka tmavého piva s výraznou nasládlou chutí, vyráběného původně v Irsku. Prvně bylo pivo vyrobeno ve městě Dublin v tovarne St. James’ Gate v roce 1759. Pivo Guinness patří bezpochyby k „profláknuté klasice“ v oblasti pivního stylu stout. Jedná se o celosvětově proslulou a oblíbenou značku.

Nástup chutí je doslova ukrutně kávově hořký, hořkost vám chvilkově zcela ochromí jazyk. Po chvíli se rozjíždí tenčí sladové tělo spojené s hořkostí chmele. Zatímco hořkost kávy je těžká, zemitá a dlouhá, chmelová hořkost je lehce štiplavá a kratší.

Guiness Extra Stout

Guinness Extra Stout se vyrábí podle původní receptury z roku 1821, která započala slavnou historii značky Guinness a proslavila ji jako symbol Irska po celém světě. Má plnou, dokonale hořkosladkou, jiskřivou chuť, která se vyznačuje hlubokými tóny praženého ječmene, kávy, čokolády a suchým osvěžujícím zakončením. Guinness Extra Stout je sycen jen oxidem uhličitým a jeho jiskřivější projev na patře všechny tóny zdůrazňuje.

 

%d blogerům se to líbí: