Nové kávy z různých koutů světa

Osobně pro Vás vybíráme kvalitní kávové boby z nejlepších plantáží světa. Kávy si necháváme pražit v jedné z nejlepších pražíren v ČR, ve vyhlášené Frolíkově pražírně kávy v Borohrádku. Tato pražírna je vyhledávána všemi znalci a milovníky kávy.  

Jan Frolík - pražírna kávy
Jan Frolík – pražírna kávy
Milujeme kávu
Milujeme kávu

Naše nabídka káv: 

Brazil Pergamino Moca – Plná káva s příjemně sladkými vůněmi doprovázená intenzivním aroma kakaa s náznaky vanilky.

Brazil Extrafino – Dobrá viskozita a sladce aromatické vůně kakaa, mandlí a lískových oříšků, které se vyvíjejí do zřetelných náznaků zralého ovoce, tímto disponuje káva Brazil Extrafino. Prodloužená dochuť odhaluje chuť sladu a vanilky.

Brazil Pedra Redonda – Intenzivní káva  se silným aroma kakaa a skořice, které se postupně vyvíjí do vanilky. V chuti je cítit jemný náznak
zeleného jablka.

Colombia Womens Project – 30letý ozbrojený konflikt zanechal mnoho žen v Chimaltenangu, aby se o sebe postaraly. To vedlo v roce 2014 k založení družstva Con Manos De Mujer, kdy ženy začaly pěstovat kávu s optimální integrací a s respektem k místnímu ekosystému. Zrna jsou ručně vybírána a omyta v horské vodě. Tato káva má intenzivní tóny vlašských ořechů a mandlí. Je v ní cítit i jemná vůně grapefruitu.

Cuba Serrano Lavado – Káva vyrostla ve východní části ostrova v Sierra Maestra. Je známá svým pocitem v ústech, připomínající kakaovou pastu. Tato káva je silně vyzbrojená charakteristickými tóny kakaových bobů a tabáku, které se poté vyvíjejí do chuti ořechů a opečených obilovin.

Indie plantáž Mysore Nugget Sandalj 19 – Káva byla v jižních oblastech Indie pěstována od 17. století. Jsou pečlivě vybírány odrůdy Arabiky z těchto území, které vynikají svou orientální chutí typickou pro tento region. Tato šarže má jemnou kyselinku s tóny ovoce, opečených mandlí a čokolády.

Ivory Coast – Káva z Pobřeží slonoviny. Výrazná přitažlivá káva s nádechem sladu, náznaky dřeva a kávových bobů.

Mexico Altura Superior Chiapas Adelita –  Tato odrůda Arabiky je pěstována drobnými zemědělci v obcích Comalapa a Chicomuselo. Má příjemné aroma zralého ovoce. Je v ní cítit mléčná čokoláda, oplatky a mandle.

Stradivari Blend – Tato káva disponuje vynikajícím aroma. Je vyrobena z nejexkluzivnějších kávových zrn na světě. Je v ní cítit likér z horských květin, pokrytých tmavou čokoládou. Jak píše sám výrobce – hodí se pro ty, kteří se spokojí pouze s dokonalostí. Nejlepší pro přípravu espressa a báječného cappuccina.

Vietnam Kontum Robusta – Víte, že Vietnam je druhý největší exportér kávy na světě po Brazílii? Její úspěch tkví především v její kvalitě. Kontum Robusta je silná káva s dochutí kakaa, mléčné čokolády a obilovin.

Vivaldi Blend – Káva s jemnou kyselinou, která svou vůní připomíná zralé citrusové plody s náznaky mučenky. Má sladkou medovou chuť s jemnou pikantností. V cappuccinu uvolňuje příjemné náznaky zázvoru.

%d blogerům se to líbí: