Aktuální nabídka pivních speciálů

Naše aktuální nabídka piv z celého světa.

THORNBRIDGE HUCK – DOUBLE IPA – 7,4%

THORNBRIDGE Huck je excelentní “Double IPA” vytvořené ze tří amerických chmelů Mosaic, Simcoe a Amarillo. Tyto chmely byly vybrány proto, že jejich charaktery se navzájem dokonale doplňují. Záměrem bylo vytvořit středně silnou verzi IPA v anglo-americkém stylu. “Huck” voní po chmelu, tropickém ovoci (grapefruit, ananas, mango) a pryskyřici, navíc je zde cítit také jemný nádech karamelu. Masivní chuť má pevný sladový základ s velice jemnou příchutí karamelu, na němž je vystavěná slastná, chmelově-grapefruitová kaskáda ozvláštněná tóny jehličí. Thornbridge je svými mohutnými pivy se silným americkým vlivem prostě pověstný, jsou opravdu skvělá a jedinečná!

THORNBRIDGE ELDON – IMPERIAL STOUT – 8%

Thornbridge Eldon je hodně zajímavý a hlavně ne je tak obyčejný “Imperial Stout”. Tohle je nádherně hladké, hebké pivo nasáklé praženým sladem, čokoládou a kávou, jehož chuť je navíc díky krátkému pobytu v dubových sudech protkaná tóny bourbonu a vanilky. Tyto dvě ingredience dodávají chuti podmanivě slastný nádech. Alkoholu si zde téměř nevšimnete, přesto je ho zde přímo lodní náklad (8 %), chuť je středně plná a překvapivě harmonická, dominuje zde káva a čokoláda s trochou vanilky a trochou tmavého “demerara” cukru. Hlavní zvláštnost ale spočívá v příchuti “Kentucky Bourbon Whisky”, která pivu dodává výjimečný chuťový impuls.

THORNBRIDGE BEAR STATE – IPA WEST COAST – 7%

THORNBRIDGE Bear State je fantastické pivo vytvořené v typickém kalifornském stylu. Stát Kalifornie má ve znaku medvěda (“bear”), proto tedy “Bear State”. Bear State je klasické IPA vytvořené v duchu západního pobřeží USA (“West Coast IPA”). Chuť je opravdu masivně chmelově hořká, přitom ale lahodně přítulná, je to hořké, ale nečekaně přístupné, prostě mohutná chmelová hořkost je zjemněná mírnou sladovou sladkostí tak dokonale, že každý doušek vykazuje dech beroucí chuťovou disharmonii. Ať je to, jak je to, v chuti dominuje chmelově hořká příchuť s citrusy, sladem a jehličím v “podpalubí”. Pro milovníky amerického “West Coast IPA” stylu k ochutnání téměř povinné!

THORNBRIDGE HALCYON – IMPERIAL IPA – 7,4%

Halcyon (Imperial IPA) je dech beroucí pivo s ohromující pěnou a neprůhledným barevným odstínem medu. Aroma vytváří obrovské bohatství tropického ovoce a chmelu. V mohutné a plné chuti se potkává příchuť sladů s intenzivní ovocnou chutí grapefruitu, ananasu, citrusů a přímo lodním nákladem chmelu, s nádechem mandarinky a hrušky v téměř nekonečně dlouhé dochuti. Halcyon je nejen chuťově mocné, ale také mohutně hořké pivo, jehož silný chuťový výraz je totálně ohromující. Tohle je jednoznačně jedno z nejlepších piv Anglie. – Použité chmely: Herkules CO2 Extract, Galaxy, Ella, Chinook, Nelson Sauvin, Bramling Cross

THORNBRIDGE VALRAVN – BLACK IMPERIAL IPA – 8,8%

THORNBRIDGE Valravn je silnější verze vynikajícího piva “Wild Raven”. Nicméně “Valravn” je nejen silnější, ale nepochybně také o dost sušší. Tělo je naloženo spíše umírněným nákladem tmavých pražených sladů, čokolády a kávy, je zde ale spousta chmele, z něhož úchvatnou infuzí prochází do chuti silná vlna hořkosti (grapefruit, citronová tráva, borovicová pryskyřice). Chuť je patřičně hořká, ale rezervovaně strohá, výraznou chmelově-grapefruitovou hořkost vyvažuje subtilní sladové tělo. Co napsat víc? Valravn je pivo ostré jako břitva, chmelově-sladové, navíc vyladěné středně silnou až nižší karbonací. Určitě hodně zajímavé, typicky anglické, prostě ostré a strohé “Imperial Black IPA”!

THORNBRIDGE JAIPUR – IPA – 5,2%

Thornbridge Jaipur – tato chmelově hořká exotická lahůdka je pojmenovaná podle indického města Jaipur. Jedná se o skvěle chutnající pivo vytvořené pro vyznavače rafinovaného IPA stylu (hořkost zde ale tak dominantní). Kombinace sladu, chmele a grapefruitu je prostě fascinující. Plná a mohutná hořkosladká chuť doslova exploduje na patře, tohle je lahodný, chmelově-grapefruitový dlouhý doušek. Jaipur je fantastické pivo pro potěšení, excelentní IPA, perfektně vyvážené, prostě precizní!

CORSENDONK AGNUS – TRIPEL – 7,5%

Corsendonk Agnus Tripel je kvalitně uvařené klášterní pivo, pojmenované buď podle odrůdy žateckého chmele Agnus, kterou navíc vyšlechtil pěstitel Fr. Beránek (přeloženo z latiny agnus znamená beránek), anebo podle modlitby Agnus Bei (“beránek boží”), což je modlitba z římskokatolických a anglikánských bohoslužeb. Vůně tohoto piva je plná sladu, citrusů, kvasnic a koriandru, chuť je dobře vyvážená, lehká až hedvábná, se silnou sladově-chmelovou stopou. Vynikající říz a pěna je důsledek dokvašování v lahvi. Říká se, že piva opatství Corsendonk otevřela belgickým klášterním pivům bránu do světa pro davy jejich obdivovatelů.

FLOREFFE DUBBEL – Abbey ALE Dark Dubbel – 6,3%

Lefebvre Floreffe Dubbel je tmavé klášterní pivo, jehož výrobu svěřili mniši z opatství Floreffe rodinnému pivovaru Lefebvre (stejně jako všechna ostatní piva Floreffe). Středně plná chuť se suchou sladovou sladkostí nabízí jemnou příchuť karamelu, lékořice a medu. Tato kombinace hebkých karamelových tónů s příjemným kořenitým akcentem mne opravdu baví. Představte si, že pijete lehké tmavé pivo a k němu přikusujete lékořicový pendrek, nádhera. V této lehčeji stavěné chuti nehledejte žádný lodní náklad nepřirozené sladkosti, tady se nic nepřebíjí a nic není potřeba zakrýt. Tohle tmavé pivo je opravdu lehké a mimořádně osvěžující!

SIERRA NEVADA TORPEDO – EXTRA IPA – 7,2%

Sierra Nevada a chmel jdou ruku v ruce. TORPEDO je svrchně kvašené pivo, které svůj typický chmelový charakter získává díky unikátnímu způsobu chmelení za studena (“dry hopping”). To probíhá v revolučním technologickém zařízení, které dokáže určit, jak moc chmelu má mít aroma, aniž by se navýšila nepřirozená chuťová hořkost. Torpedo je prostě fantastické “Extra IPA”, chmelová bomba, dynamické, masivní a chuťově podmanivě agresivní, hořké pivo nabité sladem, chmelem a ovocem (grapefruit), to vše s nádechem borovicové pryskyřice. Torpedo je plné a mohutné, absolutně dokonalé, jednoznačně jedno z nejlepších amerických IPA!

SIERRA NEVADA – PALE ALE – 5,6%

SIERRA NEVADA Pale ALE je odkazem čisté a neutrální chuti kvasinek se zdravou dávkou chmele. Pivo vykazuje sametovou pěnu a podmanivou chmelovou vůni bohatou na tóny grapefruitu. Díky silné chmelově citrusové stopě v chuti (grapefruit, citronová kůra) se pivo zdá být trochu víc hořké, než ve skutečnosti je. Perfektní říz, středně plná chuť a zmíněná chmelová hořkost (k finálnímu chmelení byl použit vynikající chmel odrůdy Cascade) s citrusovou příchutí a jemným nádechem skořice dělá z tohoto piva unikátní nápoj s mimořádně osvěžujícím charakterem.

SIERRA NEVADA – STOUT – 5,8%

SIERRA NEVADA Stout – zapomeňte na americké průměry, piva kalifornského pivovaru Sierra Nevada “stojí” hodně vysoko. Aroma tohoto Stoutu vykazuje výraznou vůni kávy, čokolády a karamelu, překvapivě také chmelu, to vše s jemným nádechem grapefruitu. Chuť nabitá kávově-čokoládovou hořkostí s chmelově-grapefruitovou přítomností funguje jako útok predátora. SN Stout nabízí svěží a odlehčenou chuť nasáklou hořkostí kávy, chmelu, čokolády a ovoce. Ačkoli tenhle Stout má spíše lehčí tělo, i tak se krásně pije!

SIERRA NEVADA HOP HUNTER – IPA – 6,2%

Sierra Nevada Hop Hunter IPA – 0,355l – je unikátní, svrchně kvašené pivo stylu IPA, vzhledem ke způsobu chmelení. Chmel je destilován horkou párou a jsou z něj získány ty nejcennější látky, které jsou pak předány do našeho milovaného nápoje. Výsledkem je krásně aromatické a vyvážené pivo, které překvapí svojí svěžestí a aromatem čistého chmele.

PREARIS QUADRUPEL – Belgian Extra Strong ALE Dark – 10%

PREARIS Quadrupel je mohutné tmavé pivo silné jako lokomotiva. Krásně voní, krásně to pění, říz má taky slušné grády a chuť s příchutí kávy, chmelu a karamelu je vydatná, mohutná, opravdu vyspělá a přímo skvostně vyvážená. Proč mě piva Andyho Préarise tak baví? V roce 2011 bylo tohle pivo korunováno jako nejlepší „řemeslné“ pivo Belgie, tak třeba proto. Anebo možná taky proto, že piva Prearis mají nejen duši, ale hlavně špičkovou chuť, která mi prostě „sedí“. A tento tmavý Quadrupel je taky excelentní!

STONE XOCOVEZA – STOUT COFFEE – 8,1%

STONE Xocoveza Mocha Stout je unikátní americké tmavé pivo, které vzniklo díky soutěži amatérských pivovarníků, kterou každoročně organizuje “American Homebrewers Association”. Odměnou pro vítěze je, že jeho recept Stone zařadí mezi svoje sezónní speciály.

Předloňský vítěz Chris Banker vytvořil krémově hebké pivo, jehož vůně a chuť dokonale vyjadřuje příslušnost k regionu (jihozápad Kalifornie = Mexiko). Hned po prvních ochutnávkách bylo jasné, že se zrodila hvězda. Jeho Stout je plný čokolády, lískových oříšků a kávy s trochou kakaa, s jemnou stopou skořice a chilli papriček. Xocoveza (“čokoveza”) je absolutně slastné pivo nabité s velkým citem naváženými vrstvami příchutí, z nichž ta hlavní je inspirovaná chutí pravé mexické čokolády.

FLOREFFE DUBBEL – Abbey ALE Dark Dubbel – 6,3%

Lefebvre Floreffe Dubbel je tmavé klášterní pivo, jehož výrobu svěřili mniši z opatství Floreffe rodinnému pivovaru Lefebvre. Středně plná chuť se suchou sladovou sladkostí nabízí jemnou příchuť karamelu, lékořice a medu. Tato kombinace hebkých karamelových tónů s příjemným kořenitým akcentem opravdu baví. Tohle tmavé pivo je opravdu lehké a mimořádně osvěžující!

GUINESS DRAUGHT  – DRY STOUT – 4,2%

Guinness je obchodní značka tmavého piva s výraznou nasládlou chutí, vyráběného původně v Irsku. Prvně bylo pivo vyrobeno ve městě Dublin v továrně St. James’ Gate v roce 1759. Pivo Guinness patří bezpochyby k „profláknuté klasice“ v oblasti pivního stylu stout. Jedná se o celosvětově proslulou a oblíbenou značku.

Nástup chutí je doslova ukrutně kávově hořký, hořkost vám chvilkově zcela ochromí jazyk. Po chvíli se rozjíždí tenčí sladové tělo spojené s hořkostí chmele. Zatímco hořkost kávy je těžká, zemitá a dlouhá, chmelová hořkost je lehce štiplavá a kratší.

GUINESS EXTRA STOUT – STOUT – 5%

Guinness Extra Stout se vyrábí podle původní receptury z roku 1821, která započala slavnou historii značky Guinness a proslavila ji jako symbol Irska po celém světě. Má plnou, dokonale hořkosladkou, jiskřivou chuť, která se vyznačuje hlubokými tóny praženého ječmene, kávy, čokolády a suchým osvěžujícím zakončením. Guinness Extra Stout je sycen jen oxidem uhličitým a jeho jiskřivější projev na patře všechny tóny zdůrazňuje.

%d blogerům se to líbí: