Johann Donabaum

Vinařství Johann Donabaum

Johann Donabaum
Johann Donabaum

Nachází se v Rakousku ve vinařské oblasti Wachau.

Johann Donabaum, jeden z nejtaletovanějších mladých vinařů Rakouska, získávající stále více respektu a ocenění. Rakouský tisk ho před časem nazval „kometou Wachau“ a toto označení bylo nedávno potvrzeno vysokým hodnocením jeho vín Riesling a Grüner Veltliner v časopise Wine Spectator.

Vinařství Johann Donabaum obhospodařuje relativně malé cca 6,5 hektarové rodinné vinohrady v okolí města Spitz v oblasti Wachau. Jeho rodinné vinice se rozprostírají jak na strmých svazích, tak na typických terasách. Chladné podnebí tohoto koutu Wachau umožňuje produkovat vína výrazně jemná s dlouhým závěrem, vyvážené svěžími kyselinkami. Delikátnost vín Vinařství Johann Donabaum pak zdůrazňuje rozdíl v mineralitě jednotlivých vinic .

Johann Donabaum je přesvědčen, že tradiční znalosti v kombinaci s moderním způsobem myšlení je klíčem k nejkvalitnějšímu vínu. Vrací se k vinifikaci vína Smaragd ve velkých dřevěných sudech nebo používá kvasinky pocházející z vlastních vinic s cílem zvýšit komplexitu a trvanlivost vín.
Historie domu, ve kterém se nachází Vinařství Johann Donabaum sahá až do 16. století, kdy sloužil jako kovářská dílna. O několik století později začal pradědeček Johann Donabaum podnikat v zemědělství a vinohradnictví. V roce 1996 se Donabaumovi rozhodli zaměřit výhradně na prodej vína.

Vína která nabízíme:

Grüner Veltliner, Point Federspiel

Odrůda: Veltlínské zelené
Barva: bílé
Ročník: 2015
Oblast: Wachau
Charakteristika
Osvěžující Veltlínské zelené s příjemnou a pikantní chutí po meruňkách, kterou doplňuje elegantní kyselinka.
Federspiel
Vína, která obsahují 11,5-12,5% alkoholu a propojují svěží, ovocný Steinfeder a plný a elegantní Smaragd.

Riesling Bergterrassen, Federspiel

Odrůda: Ryzlink rýnský
Ročník: 2015
Oblast: Wachau
Charakteristika
Intenzivní a plné aroma zralých meruněk, broskví a ovoce s minerálními tony. Plná, minerální a ovocná chuť s harmonickou kyselinkou.

Grüner Veltliner, Federspiel

Odrůda: Veltlínské zelené
Ročník: 2015
Oblast: Wachau
Charakteristika
Jemné svěží aroma zralých hroznů s tony bílého pepře. Harmonická, minerální a čerstvá chuť ovoce s elegantní dochutí.

Grüner Veltliner, Kirchweg, Smaragd

Odrůda: Veltlínské zelené
Ročník: 2013
Oblast: Wachau
Charakteristika 
Barva světle až středně žlutozelená, vyšší viskozita. Ve vůni méně výrazné, ovocné, na pozadí jablka, v závěru lehký dotek hrušky. V chuti plné, ovocné, minerální, v závěru s delší perzistencí.

Smaragd
Víno s obsahem alkoholu nejméně 12,5%, které je plné, elegantní s potenciálem k archivaci. Název Smaragd je odvozen od ještěrky zelené, která žije v místních vinicích.

 

%d blogerům se to líbí: