Tradiční pálenky a medoviny z Koštic, ovocný Lihovar Karfíkův dvůr

Karfíkův dvůr se nachází v obci Koštice v okrese Louny (severní Čechy). Mají již dlouholeté zkušenosti s tím, jak vyrobit kvalitní ušlechtilou pálenku. Kromě pěstitelského pálení nabízí i velký sortiment vlastních originálních destilátů, likérů a medovin.

Karfíkův Dvůr
Karfíkův Dvůr

Koštické pálenky

V Košticích destiláty vyrábí v tradiční nejosvědčenější dvoukotlové celoměděné destilační koloně. Samostatně je vedena destilace kvasu v destilačním kotli a poté rektifikace lutru v rektifikačním kotli. Tento způsob výroby je v Karfíkově Dvoře již ověřen několika desetiletími.

My nabízíme tyto pálenky – Švestka, Švestka barigue, Broskev, Hruška, Mandle, Meruňka, Jablko, Bezinka, Jahoda, Vinný a Pivní destilát.

Pálenka
Pálenka

 

Koštická medovina

Med
Med

Medovina je starobylý kvašený nápoj připravený z medu, s přídavkem různých bylinných směsí nebo koření. Obsahuje 13,5%-18% alkoholu. U nás k dostání tyto druhy: 

Medovina bylinná – je nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotických koření. Výrazná dominantní hořká bylinná chuť z něj činí atraktivní aperitiv.

Medovina mandlov – je bylinný nápoj vyrobená z prvotřídního medu, 18 druhů vzácných bylin, přísad a pravých mandlí. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování mandlí, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s atraktivní vůní mandlí, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

Medovina ořechová – je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 17 druhů vzácných bylin a pravých vlašských ořechů. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování vlašských ořechů, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

Medovina hrušková – je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, z několika druhů vzácných bylin a hrušek. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování, který se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin. Sladká vyvážená chuť po hruškách spolu s chutí medu tvoří nezapomenutelný zážitek nejen pro ženy. .

Medovina přírodní – je standardní lehký nápoj vyrobený z medu a 15 druhů klasických bylin podle staroslovanské receptury. Středně sladká medová chuť se prolíná s jemnou bylinnou chutí.

Medovina zlatá (skořicová) – je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů bylin a skořice. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování skořice, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s vůní skořice, která se prolíná s jemnou chutí bylin.

Likér

Višnový likér – se získává vylouhováním vypeckovaných višní v destilátu s přísadou bylin a koření. Následně je jemné doslazena. Vyniká svou originální vyváženou chutí. Griotka se nebarví.Má totiž krásnou,tmavočervenou barvu, kterou jí dodává přírodní višňová šťáva.

%d blogerům se to líbí: