Provenance – Scotch Whisky

Prémiové skotské Single Malt whisky

Kolekce Provenance nabízí škálu jednosudových a jednosladových whisek různých oblastí Skotska. Každá whisky je lahvována přírodní se zachováním přítomných tuků, olejů a enzymů. Ty potom utváří výslednou individuální vůni, chuť a tělo každé whisky. Whisky jsou lahvovány při zachování původní barvy a bez filtrace za studena. Každá etiketa je v barvě oblasti Skotska, kde byla destilována a je opatřena regionální známkou. Všechny obsahují 46 % alkoholu. Jsou ideální pro hloubavé požitkářské upíjení.

Provenance whisky
Provenance whisky

Macduff 8 YO

Ve vůni Provenance Macduff 8 YO dominuje na začátku sladce zahřátý cukr a sirup, který se postupně otvírá a přechází do chuti zajímavého koření a obilovin kombinované s vjemem medového karamelu. V závěru je Provenance Macduff 8 YO aromatický s dotykem tvrdých bonbónů a máslového cukru. Dozrávala po dobu 8 let v sudech hogshead, produkce z daného sudu 356 lahví.

Glen Garioch 8 YO

Ve vůni Provenance Glen Garioch 8 YO převládá krémová sladkost a karamel, kombinované zelenými jablky a hnědým cukrem. V chuti následně dominuje vjem vanilkové zmrzliny s pečenými banány, s jemným dotykem ječmene a nádechem skořice. Provenance Glen Garioch 8 YO má dlouhý dozvuk zázvoru kombinovaný medovými plásty a smetanou. Dozrávala po dobu 8 let, produkce z daného sudu 275 lahví.

Jura 8 YO

Ve vůni Provenance Jura 8 YO se zpočátku otvírá vjem šťavnatého ječmene následovaný sladkými mandlemi a pomerančovým krémem s nádechem mořské soli. V chuti převládají tóny skořice a dubu podtržené lehkou nasládlou kouřovostí a čokoládovým sladem. Provenance Jura 8 YO má příjemný dozvuk sirupového ječmene, který se rozvíjí do pečených toastů a měkkých hrušek. Dozrávala po dobu 8 let, produkce z daného sudu 380 lahví.

Regionální známka
Regionální známka

Glenburgie 10 YO

Provenance Glenburgie 10 YO je ve vůni plná vjemu čerstvého domácího pečiva z hnědého cukru, který se prolíná s vřesovitou vůní a vůní pole s ječmenem kombinovanou se sladkostí medu. Chuť whisky je olejová a hřejivá s tóny zmrzliny a karamelového pudinku. Provenance Glenburgie  10 YO má dlouhý dozvuk sladového ječmene, citronové kůry a skořice. Provenance Glenburgie 10 YO dozrávala po dobu 10 let, produkce z daného sudu 365 lahví.

Speyburn 10 YO

Speyburn má bohatou medovou vůni kombinovanou s vůní sevillských pomerančů a čerstvého sladu. Whisky středně plného těla s plnou chutí krémového cukru a sladové sladkosti. Provenance Speyburn 10 YO má dlouhý dozvuk sladkého sladového ječmene, lehce kořeněný, podtržený tóny pomerančů. Dozrávala po dobu 10 let, produkce z daného sudu 367 lahví.

Dailuaine 10 YO

Dailuaine zaujme svou otevřenou svěží vůní sladkého charakteru plnou kvalitních macerovaných plodů, v chuti převládá vjem sladkosti spolu s tóny sladu a domácího pečiva se zázvorem. V závěru je Provenance Dailuaine středně dlouhý s dotykem vanilky a zázvoru. Dozrávala po dobu 10 let, produkce z daného sudu 357 lahví.

Regionální známka
Regionální známka

 

%d blogerům se to líbí: