Sběratelské kousky

Naše nabídka zahrnuje i speciální kousky, které se hodí hlavně pro “fajnšmekry” nebo pro sběratele.

Kolekce Foursquare rumů

Port Cask Finish Barbados – Voní po vanilce, kakau a ananasu. Chuť je hladká s převahou chuti bourbonu, je znatelná chuť ořechů a hnědého cukru. Říká se o něm, že je to nejlepší spiced rum na světě.

Zinfamdel Cask 11 yo – Vzniká míchaním dvou rumů. Jeden zrál po dobu pěti let v sudech po bourbonu a poté šest let v sudech, ve kterých bylo předtím uloženo víno odrůdy Zinfandel, zvané rovněž Primitivo. Druhý rum zrál celých 11 let v sudech po bourbonu. Vůně je velmi ovocná s náznakem dřeva, vanilky a karamelu. Tyto tóny se projevují i chuti, která je lehká, ale přesto plná. Po úvodní nasládlosti ovoce a vanilky se projevuje hřejivé dřevo a koření, které přetrvává i v závěru.

Criterion – Pátá limitovaná edice z řady Exceptional Casks, tento rum z Barbadosu zrál v sudech po bourbonu a po Madeiře. Jde o blend kolonového a kotlíkového rumu, jehož celkového stáří je 10 let. Lahvován byl při 56 % bez přidání barviv či aditiv. Výsledný rum je kořeněný a komplexní. Aroma se vyznačuje tóny hnědého cukru a tropického ovoce, slaného karamelu a koření (muškátový oříšek, nové koření, skořice), spolu s náznakem másla, kandovaného ovoce a lehce kyselých karamelizovaných jablek. Dostupný pouze u nás.

Rumy lze zakoupit jako jednotlivé lahve, nebo jako celou kolekci.

Dárková kolekce
Dárková kolekce

Trois Riviéres Oman

Trois Rivières Oman vás svou pozoruhodnou sestavou aromat zavede na cestu po Blízkém východě: tóny vzácného dřeva, koření, medu a lehkého tabáku společně s plnou, avšak jemnou chutí, která je příslibem chvil ryzího požitku. Bylo vyrobeno jen 2 500 lahví, z nichž každá je číslovaná. Tento neobyčejný rum je blendem 12 skvělých ročníků z plantáží Trois Rivières, z nichž ten nejstarší má více než 30 let. Rum prošel dvojím zráním, nejdřív ve vypálených francouzských sudech a poté ve vypálených amerických sudech.

Trois Rivieres Oman
Trois Rivieres Oman

Laphroaig 25yo

Plná vůně i chuť rašeliny ostrova Islay.  Tu doplňuje jemná nasládlost způsobená dlouhým zráním v sudech po sherry. V ústech se tento základ následně rozvine do výrazných tónů koření a ovoce. Hlavně jablek. Ocas je dlouhý, pro whisky z Islay typicky rašelinový. Mistrovský kousek.

Laphroaig 25
Laphroaig 25

Caroni 21 yo a 17 yo

Destilerie byla založena v roce 1923, v srdci plantáží cukrové třtiny Caroni na ostrově TrinidadV roce 2003 zastavila destilerie svoji výrobu cukrové třtiny a palírna byla chvíli poté nevyhnutelně uzavřena.

Caroni 21 let obsahuje rum z ročníku 1996, zrála a destilovala se dvacet jedna roku na ostrově. Obsahuje 57,12% alkoholu. Etiketa je reprodukcí originálu z roku 1940, která byla vybrána ke vzpomínce na zlatý věk Trinidad Rumu. Jedná se o exkluzivní kousek.

Caroni 21
Caroni 21

Glenmorangie 1990

První vydání kolekce “Bond House No. 1”: Grand Vintage 1990. Je inspirativní ochutnávkou exkluzivní řady ročníkové kolekce Bond House. Důkladná péče po celých 25 let v sudech po bourbonu a sherry dala téhle vznešené whisky měkký a kulatý charakter s květinovými a ovocnými tóny.

Glenmorangie 1990
Glenmorangie 1990

Diplomatico Vintage 2000

Rok 2000 byl pro sklizeň cukrové třtiny jedním z nejlepších v novodobé historii Venezuely. Společnost Destilerias Unidas dosáhla se svými kvalitními rumy četných úspěchů ve Venezuele i za jejími hranicemi. Řadu rumů Diplomático stvořila dovednost mistrů destilačního procesu a šikovnost zdejšího master blendera. Vůně tohoto rumu je bohatá, hutná – s tóny dřeva, sladkým aroma ovoce a s jemnou vanilkou a čokoládou na pozadí. Chuť je komplexní a intenzívní. Odráží se v ní dvanáct let strávených v sudech i absolutní péče, kterou tento rum dostal. Je v něm cítit dubové dřevo sudů, ve kterých rum zrál, sladkost čokolády, jemnost vanilky a ovocné tóny. Diplomático Single Vintage 2000 je rum s bohatým a silným charakterem.

Protože prochází se striktně limitované edice a na trhu je zatím spíše nedostatkovým zbožím.

Diplomatico 2000
Diplomatico 2000
%d blogerům se to líbí: