Rumy Trois Riviéres

Trois Riviéres

Plantáže Trois Rivières byly založeny kolem roku 1660 a patří tak k nejstarším v Karibiku. Agricole rumy jsou vyráběny fermentováním a destilováním šťávy cukrové třtiny z prvního lisování dle podmínek prestižního označení A.O.C. Martinique.

TROIS RIVIÈRES CUVÉE DE L‘OCÉAN

Cuvée de l‘Océan je naprosto ojedinělý rum, který se vyrábí z cukrové třtiny, jež roste skoro ve vodě v nejjižnější části Martiniku. Tato třtina, spolu se speciálními technikami fermentace, utváří rum s jedinečným chuťovým profilem. Je překvapivě minerální a skvěle se v něm doplňují mořské tóny s herbálním nádechem cukrové třtiny.

 CUVÉE DE L‘OCÉAN
CUVÉE DE L‘OCÉAN

TROIS RIVIÈRES TRIPLE MILLÉSIME

Jak již název napovídá, Triple Millésime je blendem tří výjimečných ročníků – 1998, 2000 a 2007 – jež zrály ve francouzských a amerických dubových sudech. Tento rum má intenzivní, bohatou a krásně strukturovanou chuť, která se vyznačuje tóny koření, černého pepře, muškátového oříšku a kandovaného ovoce.

TRIPLE MILLÉSIME
TRIPLE MILLÉSIME

TROIS RIVIÈRES OMAN

Název agricole rumů Trois Rivières byl inspirovaný třemi řekami: Bois d’Inde, Oman a Saint Pierre, které na Martiniku vymezují území proslulých plantáží tohoto výrobce. Uvedením tří vzácných cuvée Hors d‘Age (tj. cuvée vysokého stáří), která jsou blendovaná s veškerou pozorností a trpělivostí v místních tichých sklepech, chce Trois Rivières těmto řekám vzdát hold. První z nich, Trois Rivières Oman, vás svou pozoruhodnou sestavou aromat zavede na cestu po Blízkém východě: tóny vzácného dřeva, koření, medu a lehkého tabáku společně s plnou, avšak jemnou chutí, která je příslibem chvil ryzího požitku. Bylo vyrobeno jen 2 500 lahví, z nichž každá je číslovaná. Tento neobyčejný rum je blendem 12 skvělých ročníků z plantáží Trois Rivières, z nichž ten nejstarší má více než 30 let. Rum prošel dvojím zráním, nejdřív ve vypálených francouzských sudech a poté ve vypálených amerických sudech.

Trois Rivieres Oman
Trois Rivieres Oman
%d blogerům se to líbí: