Novinky z dílny DIPLOMÁTICO

Don Juancho
Don Juancho

Diplomático

Je legendární značka rumu, která vznikla na konci 18. století díky velké iniciativě a vášni Dona Juancha Nieta Melendeze. Don Juancho se zabýval objevováním zdrojů a procesů odpovědných za mnoho lákavých chutí tradičních nápojů ve Venezuele, proto jeho portrét zdobí etikety celé tradiční řady rumů Diplomatico.
Dům DIPLOMÁTICO přišel na trh s novinkami a to v podobě bílého rumu Plantas a tmavého rumu Mantuano.

Diplomático Planas
Diplomático Planas

DIPLOMÁTICO Planas

Název je odvozen od údolí Planas – kraje na úpatí And, který se nachází nedaleko destilerie rumu Diplomático. Terroir a mikroklima této oblasti jsou ideální na výrobu těch nejlepších rumů.

Jedná se o elegantní, bohatý blend, s intenzitou, jež je pro bílé rumy atypická. Nečekanou explozi chutí a vůní vyvažuje lahodná jemnost. Tento rum zrál v sudech z amerického bíleho dubu, v sudech po bourbonu a v sudech sladové whiskey. Zraje až 6 let.

Rum je svěží, je v něm cítit tropická vůně mleté kávy či kokosu. Chuť je ovocná a krémová. Díky vynikající vyváženosti má rum lahodné a harmonické zakončení. Nejlépe si ho vychutnáte čistý či s ledem, ale může být také skvělou hlavní ingrediancí do koktejlů. např. Hemingway Daiquiri.

Diplomatico Mantuano
Diplomatico Mantuano

DIPLOMÁTICO Mantuano

Název Mantuano se dá přeložit jako ,,místní vznešený muž“. Přesně takový byl Don Juancho, aristorat, který se oddával své vášni pro cestování a objevování nových destilátů.

Znamenitě vyvýžený blend, který zraje až 8 let uvnitř dubových sudů. Ačkoliv je chuťový profil rumu ideální pro použití v koktejlech, jeho tělo a komplexita si získají i ty, kteří preferují rum čistý.

Úvodní aroma je cítit po sušeném ovoci, dubu a jemné kořenitosti. Chuť je plná komplexních a vyvážených tonů sušeného ovoce, dřeva a vanilky. V závěru příjemné zakončení. Hodí se do výrazných koktejlům jako je Mulata či Mary Pickford.

Ve stálé nabídce máme i Diplomático Añejo, Reserva a Reserva Exclusiva.

Diplomatico Reserva Exclusiva
Diplomatico Reserva Exclusiva

DIPLOMÁTICO Reserva Exclusiva

Název této vlajkové lodi rumů odkazuje na Dona Juacha, jeho vysokou úroveň, dobrosrdečnost a působivou sbírku nápoju. Tento rum je elegantní a komplexní, určený k pomalému upíjení. Snoubí v sobě jedinečné tělo s dokonalou vyvážeností, díky čemuž si získal rumové nadšence a odborníky po celém světě.

Zraje v dubových sudech až 12 let. Má komplexní aroma plné charakteru, s tóny pomerančové kůry, javorového sirupu a lékořice. Na patře je cítit sladká chuť s tóny karamelek. Svůdné, dlouhotrvajícíc zakončení.

Doporučuje se podávat čistý anebo s ledem. Je však také skvělou složkou sofistikovaných klasických koktejlů, jako jsou Old Fashioned či Manhattan.

%d blogerům se to líbí: