Mezinárodní den rumu

Dnes je Mezinárodní den rumu

Svátek všech rumů je tady. Připadá na středu 16. srpna a nabízí tak všem milovníkům rumu možnost oslavit existenci tohoto zlatavého moku.

Název rum je považován za zkratku anglického slova “rumbellion”, což znamená “velký ruch”. Pojmenování údajně vzniklo proto, že se při jeho pití karibské ženy tanečně odvazovaly při večerních bouřlivých setkáních. Podle jiné teorie název pochází z botanického názvu cukrové třtiny, tedy Saccharum officinarum, ze které se vyrábí, nebo že vznikl díky plantážníkům na Barbadosu, kteří ho nazývají rumbullion.


První zmínky o výrobě rumu přímo z cukrové třtiny pocházejí už z Indie a Číny, kam ji přivezli obchodníci z Indonésie, kde má tato rostlina svůj původ. Její pěstování se postupem času rozšířilo i do Severní Afriky, na Blízký Východ a následně do Evropy, odkud byla převezena druhou plavbou Kryštofa Kolumba v roce 1493.


Věděli jste, že celosvětově se vypije více než 1,4 bilionu litrů ročně? Jedná se tedy o druhý nejvíce konzumovaný alkohol, hned po vodce.

U nás na prodejně nabízíme široké množství světlých i tmavých rumů různého stáří z nejruznějších koutů světa.

Mezi nejoblíbenější patří například: Diplomatico, Zacapa, Dos Maderas, Don Papa, Botran, El Dorado, Ron de Jeremy, Arcane, Pampero, Aniversario, Presidente, Malteco,  Pyrat a mnoho dalších…

Rum
Rum
%d blogerům se to líbí: