Luxusní novinky – ARDBEG, Glenmorangie

Zahrnuli jsme pro Vás do naší nabídky nové luxusní kousky. Skvělé například jako vánoční dárek.

Ardbeg Corryvreckan 57,1% 

Ardbeg Corryvreckan single malt obsahuje 57,1% alkoholu. Nové plnění nahrazující vyprodaný Ardbeg 1990 Airigh Nam Baist, pojmenované po nebezpečném víru u pobřeží Islay – a stejně jako on není pro slabé a bázlivé.

Aroma: Intenzivní a silné. bouřlivá síla Corryvreckanu vás vtáhne dovnitř, zakružte sklenkou a ponořte nos do proudu podehtovaných provazů, téru a lněného oleje zvedajícíh se z nitra víru. Až si zvyknete na tu sílu, setkáte se v nitru s tmavou čokoládou, černým rybízem, třesněmi a borovým jehličím. Po přidání vody se objeví vůně stejku s cayenským pepřem a ústřic v pepřové omáčce, s náznakem mořské slanosti, uzené slaniny, vanilky, hřebíčku a borůvek.
Chuť: Ponořte se do víru a okuste tajemné hlubiny Corryvreckanu. První vnoření vynese na povrch stejk s pepřem se štiplavostí mořských řas. Jak postupujete hlouběji, setkáte se s douškem dehtově černé kávy, tmavým ovocem (černý rybíz, borůvky, třešně) a hořkými mandlemi. ještě později se vynoří badyán a na závěr překvapení v podobě fialek.
Dokončení: dlouhé, hluboké a silné až do samého závěru – s dehtově černou kávou, třešněmi v čokoládě a pepřovou omáčkou.

Ardbeg Uigeadail 54,2%

Islay je malý ostrov na západě Skotska. Whisky z tohoto ostrova jsou ceněny jako nejzajímavější a nejpřirozenější a Ardbeg je z nich nekomplexnější. Znalci ji hodnotí slovy „whisky, jak má být”. Ardbeg je tradice a řemeslo náležející palírně, jejíž zkušenost se počítá déle než dvě stovky let. Ardbeg je kultem expertů. Je legendou whisky pro nadšence po celém světě. Zvláštní výbor milovníků Ardbeg vznikl roku 2000 a sdružuje přes 55 000 členů z více jak stovky zemí na této planetě. Ardbeg se honosí oceněním 97.5, vůbec nejvyšším oceněním uděleným Jimem Murrayem, nejuznávanější autoritou v oboru whisky, dále o Adbergu mluví jako o nejrašelinovatější whisky na zemi.

Snoubicí se aroma kouře se sladkými bonbóny, ořechy a kůži. Výrazně olejnatá v chuti. Vánoční cukroví se zde mísí s vůní uzeného masa. S jemnou podstatou zeminy se snoubí nádech mořské soli, aby zdůraznil neobyčejně příjemný nádech sladkostí. Na závěr se v nádechu kouře připomene sladké koření.

Glenmorangie Quinta Ruban

Delikátní, vyjímečně komplexní whisky z oblasti Highlands.

Nejtmavější a nejvíce intenzivní whisky z kolekce extra matured. Quinta Ruban strávila deset let zrání v sudech z amerického bílého dubu než byla předána k dodatečnému dvouletému zrání v speciálně vybraných sudech po portském víně z regionu Quantas v Portugalsku.Výsledkem dozrání v sudech po portském je smyslný destilát s komplexním vyvážením sladkých a suchých tónůs uchvatným kontrastem jemné a svěží struktury. Není filtrována za studena.

Aroma: Tmavá mátová čokoláda, mandarinky a sevilské pomeranče mýšené s santalovým dřevem a vlašskými ořechy. Následně kořeněné dokončení s tóny pepře a muškátového oříšku.
Patro: Mátová čokoláda a vlašské ořechy, náznaky okvětních lístků růží a a sladkých sevilských pomerančů.
Dokončení: dlouho trvající hedvábný dozvuk, zanechávající tóny tmavě čokolády, máty a pomerančů.

Glenmorangie Nectar D´or

Whisky, která po 10 letech zrání v sudech po bourbonu dozrávala v sudech po víně Sauternes. Nefiltrováno za studena.

Aroma: svůdné vůně francouzského cukrářství – pečivo s citrusovou náplní, sultánky, datle, zázvor, kokos, muškátový oříšek, v pozadí se pečou perníčky. Po přidání vody se objeví nadýchanost citrónového sněhového dortu a bohaté aroma pečícího se ovocného koláče.
Chuť: hebká krémovost citrusových koláčků, dále následuje hřejivý zázvor, muškátový oříšek, pražené mandle, citrónový sníh, med.
Dokončení: sladké, citrónová kůra, vanilkový krém, jemné náznaky zázvoru a muškátového oříšku.

Glenmorangie Signet

Spojení unikátních a vzácných elementů obalených tajemstvím. Signet je výsledkem celoživotních zkušeností. Je to výsledek smýchání nejstarších singel maltů palírny, destilovaných před více než třiceti lety, kdy ještě sladování probíhalo přímo v palírně. Destiláty zrály v těch nejlepších sudech světa, díky čemu je Signet neoddiskutovaně nejbohatší hluboce jantarová whisky z produkce Glenmorangie. Je neskutečně jemná a komplexní. Fanoušci této skotské palírny by ji neměli minout.

Aroma: Silné espreso s pudinkem z švestkové melasy, bohaté s sherry a kandovanou pomerančovou kůrou.
Patro: Kontrast bohaté sladkosti s kořením a hořkým mocha. Příjemné tóny čokoládového sladu.
Dokončení: Čerstvý jarní vánek máty a citrónů, neskutečně dlouhé  a příjemné.

%d blogerům se to líbí: