Limitované edice Glenmorangie – Tusail, Bacalta

Glenmorangie Tusail

Glenmorangie Tusail je v pořadí šestým vyjádřením cenami ověnčené Privátní Edice a přináší znalcům whisky další příležitost k objevování vášně Glenmorangie pro inovaci. Tùsail ve staré gaelštině znamená „ původní“ a dalo by se nejlépe vyjádřit jako „odkazující k původu“. Tentokrát však hlavní roli nehraje původ dřeva, ale původ zrna pro výrobu whisky. Dr. Bill Lumsden byl okouzlen bohatým sladovým profilem ječmene odrůdy Maris Otter a zároveň jejím působivým příběhem, vyprávějícím o jejím skoro úplném vymizení kvůli vysokým nákladům na pěstování. Skvěle tak zapadá do filozofie palírny Glenmorangie – Unnecessarily Well Made.

Aroma: Hluboce zemité a robustní aroma sladu, sušenek a karamelek.
Chu: Bohaté a rustikální tóny karamelek, ječmenného sladu, zázvoru, skořice a datlové melasy doplňují klasické
broskvové, pomerančové a hruškové tóny Glenmorangie.
Závěr: Medově-citrusová dochuť objímající celé patro.

Glenmorangie Tusail
Glenmorangie Tusail

Glenmorangie Bacalta

Glenmorangie Bacalta je v pořadí osmým vyjádřením cenami ověnčené Privátní Edice a přináší znalcům whisky další příležitost k objevování vášně Glenmorangie pro inovaci. Bacalta ve staré gaelštině znamená „pečený“. Inspirací pro vytvoření této whisky se tentokrát staly dlouhé, pokojné dny na Madeiře ozářené sluncem. Za svůj komplexní charakter vděčí jedinečným sudům, v nichž dozrávala, a které byly vyrobeny exkluzivně pro tuto single malt. Destilát byl nejprve uložen do sudů po bourbonu a poté dozrával v sudech po Malmsey vínu – nejsladším a nejvíce oceňovaném víně z Madeiry, které se v nich pomalu „peklo“ pod horkým madeirským sluncem. Glemorangie Bacalta tak přináší nekonečnou záplavu této sluncem pečené sladkosti.

  • Aroma: Podmanivá medová sladkost zralých meruněk z Madeiry se mísí s okouzlujícími tóny bílé čokolády.
  • Chuť: Záplavu mátových karamelek střídá komplexní chuť medových pláství. Přidávají se mandle, datle, karamelizované pomeranče a ještě více meruněk.
  • Závěr: Dlouhá sirupová dochuť s tóny karamelizovaných citrusů, hrušek a mentolu.
  • Glenmorangie Bacalta
    Glenmorangie Bacalta
%d blogerům se to líbí: