Koňak ABK6 a Leyrat

Koňak

Koňak je nejznámějším druhem brandy. Pochází z okolí města Cognac, musí být vyrobena z vybraných bílých odrůd a zrát minimálně dva roky v dubových sudech.

ABK6 Single Estate koňaky

Cognac ABK6
Cognac ABK6

VS Pure Single

Zlatavá barva s jantarovými odlesky. Počáteční aroma meruněk a svěžích hroznů přechází v lehce kořenitou vůni zralého ovoce. Svěží elegantní chuť s dobrým tělem a výjimečnou délkou.

VSOP Grand Cru

V barvě starého zlata, s vůní sušeného ovoce s dřevnatými tóny, které jsou následovány brioškami, vanilkou, jablky a skořicí. Na patře vyniká plnou strukturou s dlouhým závěrem s příchutí vanilky doplněné dřevitými podtóny.

XO Family Reserve

Plná temná barva starého zlata. Bohaté aroma sušeného ovoce, oříšků a lékořice typické pro dobře vyzrálé koňaky. Kořenité tóny snoubící se se zralým ovocem vytvářejí charakteristickou chuť, která je naším podpisem. Na patře je hustý a jemný, a přitom elegantní s notnou dávkou obratnosti.

Koňak LEYRAT

Leyrat XO Vielle Reserve

Barva starého zlata. Aroma se vyznačuje zpočátku vůní sušeného ovoce a pečiva s dotekem suchého listí, sušené ovoce se stává postupně výraznějším spolu s vanilkovými podtóny. V chuti je tento koňak velmi svěží, zpočátku celkem suchý s dlouhým a čistým finále, které je pro koňaky Leyrat typické.

Leyrat GLORY extra

Tato unikátní směs jež neobsahuje koňaky mladší 40 let má pozoruhodnou květinovou svěžest s listnatými podtóny, následuje je jemné kořeněné aroma (skořice) s ovocnými podtóny (ovoce v sirupu a kdoule). Chuť GLORY je výjimečná především svou jemností zabalenou do tónů broskví a meruněk, vzadu vás překvapí silný nádech pryskyřice a mocné medové finále.

%d blogerům se to líbí: