Kleiner Distillery

Kleiner Distillery

Je malá rodinná distillery, která vyrábí ruční malosériové destiláty jednoodrůdového ovoce v souladu s přírodou. Mají 15 let zkušeností kdy měli možnost zpracovávat a ochutnávat různé druhy ovoce a kontrolovat vstupní a výstupní kvalitu kvasu v režimu pěstitelské palírny.

Wild Pin (divoký špendlík)

Roste volně jako keř na okraji polních cest nebo rybníků. Díky extrémní náročnosti trvá ruční sklizeň 4 – 6  týdnů při dosažení maximální vyzrálosti ovoce.
Vůně: svěží s elegantním aroma dané odrůdy
Chuť: jemná sladkost, která se snoubí s lehkým nádechem marcipánu.

Wild Pin je fermentován a destilován oproti Silver Plum včetně pecek, za použití trojstupňové destilace. Sametově hladký destilát Wild Pin je uložen po dobu tří let do kameninových nádob k dosažení plné zralosti a jeho neodolatelná chuť a vůně se snoubí s nádechem marcipánu. Elegantní ovocný Wild Pin je výsledkem destilace v souladu s přírodou.

Wild Pin získal bronzovou medaili v kategorii ovocných destilátů na světové soutěži San Francisco World Spirits Competition 2016. 

Wild Pin
Wild Pin

Silver Plum

Jedná se o unikátní starou odrůdu švestky, která roste volně jako keř. Její neopakovatelná chuť je typická pro oblast střední Moravy. Díky extrémní náročnosti trvá ruční sklizeň 4 – 6 týdnů při dosažení max. vyzrálosti ovoce. Pouze 1.500 lahví ročně.
Vůně: svěží s elegantním aroma dané odrůdy
Chuť: jemná sladkost s lehkým nádechem mandlí

SILVER PLUM je fermentována a destilována bez pecek za použití trojstupňové destilace, kdy destilační zařízení bylo upraveno dle jejich dlouholetých zkušeností a potřeb. Elegantní ovocná Silver Plum je zosobněním destilace jako umění souladu s přírodou.

Silver Plum
Silver Plum

 

%d blogerům se to líbí: