Foursquare Rumy – poslední kusy!

Port Cask Finish Barbados

Rum zlatavé barvy vyráběný v jedné z nejstarších existujících palíren na ostrově Barbados.

Voní po vanilce, kakau a ananasu. Chuť je hladká s převahou chuti bourbonu, je znatelná chuť ořechů a hnědého cukru. Jméno pochází od blízkého Square Pond. Lihovar Foursquare byl kompletně renovován v roce 1996. Říká se o něm, že je to nejlepší spiced rum na světě. Zraje 2 roky v dubových sudech.

Port Cask Finish
Port Cask Finish

Zinfandel Cask 11 yo

Další z edice Exceptional Cask Selection z barbadoské destilerie Foursquare. Po vynikající edici Port Cask Finish dorazil Foursquare Zinfandel.

Vzniká míchaním dvou rumů. Jeden zrál po dobu pěti let v sudech po bourbonu a poté šest let v sudech, ve kterých bylo předtím uloženo víno odrůdy Zinfandel, zvané rovněž Primitivo. Druhý rum zrál celých 11 let v sudech po bourbonu. Rumy byly smíchány a lahvovány v září 2015. Vůně je velmi ovocná s náznakem dřeva, vanilky a karamelu. Tyto tóny se projevují i chuti, která je lehká, ale přesto plná. Po úvodní nasládlosti ovoce a vanilky se projevuje hřejivé dřevo a koření, které přetrvává i v závěru.

 

Zinfandel Cask Blend
Zinfandel Cask Blend

Criterion

Pátá limitovaná edice z řady Exceptional Casks, tento rum z Barbadosu zrál v sudech po bourbonu a po Madeiře. Jde o blend kolonového a kotlíkového rumu, jehož celkového stáří je 10 let. Lahvován byl při 56 % bez přidání barviv či aditiv. Výsledný rum je kořeněný a komplexní. Aroma se vyznačuje tóny hnědého cukru a tropického ovoce, slaného karamelu a koření (muškátový oříšek, nové koření, skořice), spolu s náznakem másla, kandovaného ovoce a lehce kyselých karamelizovaných jablek.  V chuti se projevuje vliv obou druhů sudů; lehce nasládlé tóny karamelu, rozinek a jablek, tvarohového koláče, suchých taninů a vypáleného dřeva.

Dostupný pouze u nás na prodejně! Skvělý jako dárek pro sběratele. Vyrobené pouze omezené množství lahví.

 

Criterion
Criterion

Nyní nabízíme tyto rumy exkluzivně v dárkové sběratelské kolekci. 

Dárková kolekce
Dárková kolekce
%d blogerům se to líbí: