Rum Don Papa

Původ: Don Papa a jeho příběh

Jeden z neopěvovaných hrdinů filipínské revoluce Dionisio Magbuelas přezdívaný jako Don Papa vedl krajany v boji za osvobození své milované země od španělské nadvlády. Před tím než se přidal ke spolubojovníkům za nezávislost země, byl předákem na plantážích cukrové třtiny. Byl známý jako šaman, léčitel a vizionář. Jeho revoluční zásluhy byly zcela zapomenuty a dnes pouze cukrová třtina, kterou kdysi sklízel, oslavuje jeho činy. Síla, energie a duch Dona Papa jsou přítomny v každé lahvi rumu vyráběného v malých sériích.

Negros – ostrov cukrové třtiny

Ostrov Negros
Ostrov Negros

Více než sto let je ostrov Negros proslavený jako tzv. „cukřenka“ Filipín. Od roku 1850 až do roku 1980 cukr vévodil tomuto překrásnému ostrovu s rozeklanými skalami, opuštěnými bílými plážemi a bujnou džunglí. Bohatá vulkanická půda dodnes dává úrodu jedné z nejsladších cukrových třtin na světě. Historická sídla rozesetá po ostrově připomínají zašlou slávu cukrových baronů minulosti.

Jak se rum vyrábí?

Don Papa je prémiový, stařený a malosériově vyráběný rum z ostrova Negros na Filipínách. Destiluje se z jedné z nejskvělejších cukrových třtin na světě a staří se více než 7 let v sudech z bílého amerického dubu na úbočí pohoří Mount Kanlaon. Vybrané rumy jsou poté umně blendovány k dokonalosti.

Chuťový profil

Rum Don Papa
Rum Don Papa

Jemné, lehké a ovocné aroma, hladká a delikátní chuť s dlouhou a bohatě strukturovanou dochutí. Don Papa má lehce jantarovou barvu, nabízí tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce. Doporučujeme konzumovat buď přímo, nebo na kostky ledu. Lze jej ochutnat i v různých míchaných koktejlech.

Nyní v nabídce i limitovaná edice rumů Don Papa Sugarlandia a Don Pap Art.

Don Papa Sugarlandia
Don Papa Sugarlandia

Don Papa Sugarlandia
Don Papa v limitované designové edici, která potěší sběratele. Desing tuby, na které ožívá neuvěřitelně pestrý svět ostrova Negros, zvaného rovněž Sugarlandia, navrhlo studio Stranger Stranger.

Don Papa Art
Don Papa Art

Don Papa Art
Druhá limitovaná edice pro rok 2017 znázorňuje vítězné dílo umělecké soutěže pořádané již druhým rokem značkou Don Papa. Soutěž vyhrála filipínská umělkyně Henrielle Pagkaliwangan, jediná žena ve finále a z finalistů zárověň nejmladší. Její dílo, malované perem, inkoustem a akvarelem na plátně, vypráví příběh filipínského festivalu MassKara, zachycuje symboliku přirodní historie ostrova Negros a života, který na něm existuje.

%d blogerům se to líbí: