Diplomatico 2000

Diplomatico Vintage 2000

Rok 2000 byl pro sklizeň cukrové třtiny jedním z nejlepších v novodobé historii Venezuely. Vysoké teploty během dne a vlhkost v kombinaci s nižšími než měrnými srážkami vytvořily idealní podmínky pro dozrávání cukrové třtiny.

Díky těmto podmínkám, které zaručili výjimečnou sklizeň tohoto roku mistři v Destilerias Unidas pozorněji než obvykle dohlíželi na průběh zrání destilátu, který vzešel ze starobylého kotlíkového destilačního zařízení a kotle Batch Kettel. S vírou doufali, že jednoho dne tento rum budou moct prohlásit za unikátní Vintage Rum.

Ty nejlepší sudy po bourbonu a single malt whisky byly použity pro zrání tohoto dokonalého nápoje a to na popud mistra destiléra Ronera Tito Corderora. Tyto sudy uchovávaly svůj poklad, dokud nedosáhl ideálního stáří. Po jeho dosažení byl rum uložen do sudů po španělském sherry, aby finálnímu rumu poskytl finální dotek.

Společnost Destilerias Unidas dosáhla se svými kvalitními rumy četných úspěchů ve Venezuele i za jejími hranicemi. Řadu rumů Diplomático stvořila dovednost mistrů destilačního procesu a šikovnost zdejšího master blendera.

Vůně je bohatá, hutná – s tóny dřeva, sladkým aroma ovoce a s jemnou vanilkou a čokoládou na pozadí.

Chuť- komplexní a intenzívní. Odráží se v ní dvanáct let strávených v sudech i absolutní péče, kterou tento rum dostal. Je v něm cítit dubové dřevo sudů, ve kterých rum zrál, sladkost čokolády, jemnost vanilky a ovocné tóny. Diplomático Single Vintage 2000 je rum s bohatým a silným charakterem.

Proč právě tento rum?

Protože prochází se striktně limitované edice a na trhu je zatím spíše nedostatkovým zbožím. I proto je jeho cena tak vysoká… na druhou stranu, jde o opravdový rumový unikát, který ke značce Diplomático přitáhl stovky nových zákazníků

Vychutnejte si výsledek nejlepší sklizně cukrové třtiny v novodobé historii Venezuely! Hnědý rum Diplomático Single Vintage 2000 vznikl v limitované edici a v jeho chuti se odráží 12 let strávených v sudech i péče, které se mu dostalo. Komplexní, intenzívní a opravdu velmi kvalitní rum!

Diplomatico 2000
Diplomatico 2000
%d blogerům se to líbí: