Appleton Estate

Do nabídky jsme zařadily jamajské rumy značky Appleton Estate.

Appleton Estate
Appleton Estate

Jamajka je bezesporu jednou z rumových velmocí a Appleton Estate je nejstarší, bez přerušení fungující jamajskou destilerií. Od roku 1997 tam navíc zastává post Master Blenderky Joy Spence, první žena na světě , které svěřili takto důležitou pozici. 

V Appleton Estate pěstují svou vlastní cukrovou třtinu na svých plantážích. Po sklizni je cukrová třtina umyta a rozemleta za účelem získání její sladké šťávy. Z té se následně vyrobí v cukrovaru Appleton cukr. Vedlejším produktem při výrobě cukru je melasa. Z ní se v místní stejnojmenné destilerii vyrábí rum.

Rumy Appleton Estate jsou blendy rumů různého stáří, vyrobených v destilačních kotlích a destilačních kolonách. K destilace používají pět měděných destilačních kotlů, z nichž každý má obsah 18 900 litrů. Kotlíkovou destilací je možné vyrábět plnější, aromatické rumy než na destilačních kolonách. Jsou to právě rumy vydestilované na zdejších kolonách, které jsou srdcem každého Appleton blendu a které těmto blendům dodávají jejich jedinečný charakter a krásné tóny pomerančové kůry.  

V naší nabídce máme tyto kousky:

Appleton Estate Reserve Blend 

Reserve Blend je aromatická směs 20 rumů o průměrném stáří 8 let. Delikátní komplexitu dodávají blendu dva rumy pocházející z velmi vzácných archivů, které má Joy Spence a její tým pod neustálou kontrolou. Reserve Blend se vyznačuje plnou jemnou chutí, v níž jsou dokonale vybalancovány kořeněné a ořechové tóny. Objevují se v něm i tóny dřeva, medu nebo vanilky a náznak lískových oříšků či pomerančové kůry.

Appleton Estate Rare Blend 12 Y.O.

Rare Blend je směsí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let. Má komplexní aroma a robustní chuť s tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i milovníky whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu.

Appleton Estate 21 Y.O.

Appleton Estate 21 Y.O. sestává z pečlivě vybraných rumů minimálního věku 21 let, které dohromady vytvářejí vskutku mimořádný rum. Je robustní, a přesto neuvěřitelně jemný, vyznačuje se tóny citrusů, koření, dřeva, stopami pomerančové kůry, muškátového oříšku, mandli, kávy a kakaa. Má dlouhý a suchý závěr. Zdroj Warehouse.

 

 

 

%d blogerům se to líbí: