Novinky z Karibiku – Dos Maderas 5+5 a Bacardí 8 Years Old

Dos Maderas a Bacardí

Přijďte se inspirovat novinkami z Karibiku v podobě rumů vyvážené chuti, Dos Maderas 5+5 a Bacardí 8 Years Old.

Dos Maderas
Dos Maderas

Dos Maderas P.X. 5+5 10 Years Old

100% pravý třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejprve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Poté se přesouvá do Španělska, kde ve sklepech Williams & Humbert zraje 3 roky v dubových sudech po suchém sherry Paolo Cortado a následně 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké sherry z odrůdy Pedro Ximenez. Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo brandy.

Ocenění

Rum XP International Tasting Competition Miami 2013: zlatá medaile v kategorii “Special Cask”
San Francisko World Spirits Competition 2013: Silver Medal
Ultimate Spirits Challenge 2011: v březnovém hodnocení získal 95 bodů – mimořádná kvalita a doporučení

Bacardí
Bacardí

 

Bacardí 8 Years Old

Nejjemnější karibský rum plné chuti, který byl původně určen pouze pro členy rodiny Bacardi a jejich nejbližší přátele. Dnes je k dispozici pro všechny, kdo ocení jeho vysokou kvalitu a jemnou chuť. Proto je také Bacardí 8 Años hlavní volbou nejlepších barmanů po celém světě. Pro dosažení své kvality zraje minimálně po dobu 8 let v dubových sudech přímo v horkém, karibském podnebí. Rum s whisky charakterem, ale s jemným, jednoduchým medovým závěrem.

Má zlatou jantarovou barvu s aroma sladkého koření s dotekem karamelu. Má plnou bohatou chuť. Hodí se do míchaných drinků jako například Bacardí Old Fashioned, nebo Bacardi Old Cuban.

Něco málo o Karibských rumech…

Karibský rum je vyrobený z melasy nebo ze šťávy z cukrové třtiny. Nejvíce producentů karibského rumu je na ostrovech jako Jamajka, Kuba, Portoriko, Barbados a dalších. Originální karibské rumy vděčí za svou chuť osvědčeným recepturám i mnohaletému zrání v dubových sudech. Dělí se na světlé a tmavé a konzumují se samostatně nebo jako součást míchaných nápojů.

%d blogerům se to líbí: