Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk je jediným českým držitelem mezinárodního ocenění Regional Trophy za Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy. Je také dodavatelem do restaurací oceněných hvězdou Michelin.
Je také držitelem titulu Vinařství roku 2013.

O vinařství

Vinařství se nachází v obci Popice na Moravě.
Sprašová vinice Sonberk byla založena již ve 13. století. Z vinice je ojedinělý výhled na moravské druhohorní pohoří Pálavy.
Na více než 40 hektarech se pěstuje zejména Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín a Sauvignon. Z ručně sklízených vlastních hroznů se zde vyrábí do 150 000 lahví bílých a pouze přívlastkových vín s výraznou ovocností, originální šťavnatostí, vysokou mineralitou a vzrušující kořenitostí.
Vinařství Sonberk je také oblíbeným výletním místem.
Sonberk na Tripadvisor

Vína Sonberk, která nabízíme

Stříbrný Sonberk

Vína pro každodenní zdravý doušek, která se krásně snoubí s obědem i lehkou večeří.

Merlot rosé

stribrny merlot rose

Svěží suché víno starorůžové barvy, s křupavou kyselinou, tolik charakteristickou pro ročník 2014, příjemně ovocné, s dlouhou dochutí.

Pálava

stribrny palava

Víno světle zlaté barvy, velmi jemné, elegantní vůně. Na patře lahodné, s pikantní kyselinkou, podpořené lehkým zbytkovým cukrem. V chuti harmonické a jemně kořenité. Jako aperitiv, k sýrům s bílou plísní, k obědovým salátům, těstovinám, složitějším polévkám a k sladkovodním rybám. Zajímavé k jemnějším, piškotovým dezertům.

Ryzlink Rýnský

stribrny ryzlink rynsky

Víno má zlato zelenkavou barvu, lákavou květinovou až rostlinnou vůni po lípě, akátu, limetce, s jemnými podtóny medu, s lahodnou, dlouhou a šťavnatou dochutí. Je vhodné k sladkovodním rybám, k bílým masům.

Sauvignon

stribrny sauvignon

Víno je zlaté barvy se zelenkavými odlesky, vůně bezu a angreštu, šťavnaté a svěží v chuti.  Víno je vhodné k pokrmům z bílých mas i k mořským rybám a salátům.

Velký Sonberk

Výjimečná vína s hlubokou mineralitou vhodná k dekantaci i archivaci po dobu 5 – 10 let.

Pálava 2013

velky palava

 

Víno světle zlaté barvy, velmi jemné, elegantní a noblesní květinově kořenité vůně. Na patře plné, s jemnou pikantní kyselinkou, podpořené medovostí bobulového výběru. V dochuti je víno lahodné a harmonické, připomínající chuť měkké máslové hrušky. Výborné k široké škále sýrů, s bílou plísní, teplých úprav kozích sýrů.

„Tohle víno je ztělesněním babího léta. Hřejivé, plné vůní a pohody, hraje zlatavými odlesky podzimního slunce. Není to víno rozjuchané, rozverné. Je klidné, na patře pohladí, obklopí vůní hroznů a medu. Lahůdka. Za velkým zážitkem nemusíte  cestovat přes půl světa.“

Miroslav Zikmund cestovatel

Pálava 2011

velky palava

Ocenění Sonberk Pálava

Ocenění Sonberk Pálava

Barvy světle zlaté, velmi jemné, elegantní a noblesní květinově kořenité vůně s tóny hroznů přecházející do chuti, která více připomíná zralé tropické plody. Na patře plné ovocnosti a harmonie, v dochuti kořenitost a harmonie pikantní kyseliny spojené s lehkým zbytkovým cukrem. Vhodné k ležení na láhvi 7 let. Výborné k široké škále sýrů, s bílou plísní, teplých úprav kozích sýrů.

„Víno oplývá barvou 18ti karátového zlata s mladými zelenkavými odlesky. Jeho decentní vůně v sobě snoubí tóny zeleného  čaje a meruňkového kompotu, chuť je svěží, vyvážená, bohatá, s ovocitým atakem a suchou dlouhou dochutí, podpořenou odrůdovou kořenitostí a slanou mineralitou. Skvěle doplní terinu z husích jater s meruňkovým pyré a solí Maldon.“

Otakar Žoudlík sommelier restaurantu Svatá Klára

Vinařství Sonberk